bugün

(bkz: behey kara vicdanlı yar)
kafası karışıktır.

edit: eksileyen arkadaş kars ın soğuğunu 0 derece falan zannediyor herhalde. nem rüzgarla birleşince... hikaye bunlar. soğuk neymiş anlarsın doğu ya gidersen.
Hava değişiminden beyin amcıklaması dediğimiz durumu yaşamaktadır.
jetlag olmuştur efenim aldırmayın.
çok doğru bir tespittir. efendim izmir in verdiği nem insanın öldürecek boyuttadır. kars ve diğer iç bölgelerdeki şehirlerde çok meşhur kuru soğuk vardır. sıkı sıkıya giyindiğin zaman imkanı yok üşümezsin. ama izmir -ki kıyı bölgelerdeki en serin illerden biridir- de nem kemiğine kadar işlemektedir.
nem denen şey kışın dondurur, yazın yakar.
ege ayazında götü donmayan adamın anlayamayacağı adam. denizden bir eser ki o göt artık sizin o eski götünüz olmaktan çok uzaktır.
nemli soğuğu gören adamdır. klima gibi püfür püfür.
insanlarını kastetmiştir. *
muhtemelen nemli soğuğun tadına ilk kez bakmış adamdır.
üzerine karakter tahlili yapılabilen adammış. vay be. ne izmir' miş mnakym.
bir süreliğine doğru konuşmuş adamdır..

yaklaşık 1 hafta önce izmirdeydim. şimdi ise karsta. 10 gün sonrasında gene izmir'de olacağım. buraya geldiğimde kars izmir'e göre sıcaktı. şu anda ne durumda bilemiyorum. bence sizde kars'ı bilip etmeden bok atmayınız derim. yok görüyorum arkadaşlar eskişehir'den, istanbul'dan yorumlarda bulunmuşlar.. cuvıh, olmaz..
götün rahata alışması sonrası, rahatlığın verdiği rehavetle, daha iyisini arama alışkanlığıdır.
breee tabi yeterli seviyede at bulamayınca olmadık laf eder zad-ı muhterem.

(bkz: kars=at hırsızı)
yolculuğu yaz aylarında yapmıştır büyük ihtimal.