bugün

Evet sayın arkadaşlar doğunun parisi olarak anılan ama kendinisi Sibiryada sanmanıza neden olan,Orhan pamuk'un kar kitabını okuduktan sonra nefret ettiğiniz, sevgili k'ya saydırdığınız o bahsi geçen şehir Kars kapatılsın. Çünkü burda bir insanın yaşaması mümkün değil özellikle sıcak yere alışık olan benim yaşamam hiç mümkün değil.
Bu yüzden Kars kapatılsın da hepimiz bir rahat nefes alalım.
Kars iklimiyle, mutfağıyla, insanıyla eşsizdir o yüzden kars kapatılamaz.

Lakin kars'a kota koymak uygun olabilir. Kars'a karslıların girişi serbest diğerlerinin sınırlı olmasını istiyoruz.

O trenlerde karslılara öncelik istiyoruz!
Kars dükkan mi ki kapatılsın aHahah.
Kota iyi olur gercekten.
Karstan digerlerinin çıkışı serbest olmali, karslilarin çıkışlari da sınırlandirılmali. Diger illerden gecip batiya yolculuk etmeleri ve ankara istanbul izmir antalya gibi illere vize ile girmeleri yerinde olur.
Kars'ın tepesine ısıtıcı yerleştirmek gerek bence ya da etrafını komple streçleyelim ama bu sefer havasızlıktan ölürler. Neyse sustum. kars kapatılsın en mantıklı gelen bu.
görsel
Asla kabul edilemez. izmir kaşarına kalırız valla.
Orhan pamuk un kitabını bende okudum. Gerçekten kitabı okurken bile insan üşüyor sanki. Karda yürürmüş gibi. Ama aynı zamanda da bir başka büyülü bir dünyadaymış gibi hissettiriyor. Kars a hic girmedim. Benim gibi coj üşüyenler için, özellikle de batıdan gidenler için yaşanılması zor bir yer olabilir. Ama kapatılması tabi ki düşünülemez. Izmır, ankara neyse kars 'ta odur.
Sevgili yazarlar tamam kapatılmasına izin vermiyorsunuz ama bari aramızda toplanıp tepesine 100 adet ısıtıcı koyalım. Ya kapanacak ya da Pamuk eller cebe.
kars kapatılamaz karsı kapatırsan ardahanıda kapatmak zorunda kalırsın sonra ben memleket yerine cehennemin dibine inmeyeyim.
Kapatıp yerine 2 tane avm açalım
Zaten o kadar nüfusu var.
bir süredir benim patrona alttan alta işlediğim durumdur.
abi karsı kapatalım valla çekilir çile değil hemde gereksiz orayıda burdan hallederiz hemde aynı maliyete.
kars insanı memlekete lazımdır...

enteresan bir kafaları var...
Girilen entryleri şimdilik tek tek okuyamayacağım için özür diliyorum. Lakin bir karslı olarak vaktiyle böyle düşünsem de bu fikrin yanlış olduğuna kanaat getirdim.