bugün

bu şöyle de yorumlanır. her gördüğün kişiyi adam sanma. *
dakikalarca karpuzlarin saginin,solunun,cizgilerinin incelenmesinden sonra kisinin kendisinden emin bir sekilde secip aldigi karpuzun evde kesilince kirmizi haric her renk (genelde acik sari/yesil ya da pembe) cikmasi durumudur. tek bir olumlu yani vardir, kisi artik karpuz secerken o kadar üzerinde durmayacak"Nasilsa bu isten anlamiyorum" mantalitesiyle rastgele bir karpuzu alacak, böylece zaman kaybini minimuma indirgemis olacak ve evet bu kez hedefi tutturmayi basardigini da evde kirmizi cikan karpuz sayesinde saskinlikla farkedecektir.
- abi ben karpuz istedim, sen poşete kabak koymuşsun!
+ kabak tatlısı yersiniz işte, fena mı olur ?
(bkz: albino karpuzu kabak sanmak) **
banker bülo filminde ilyas salman'ın karpuz satmaya çalışırken karşılaştığı talihsiz olay. *
çok kötü başa gelmesi istenmeyen bir şeydir. küfür ederek atarsınız çöpe sonra, kabuğu intikam almak için geri dönüp, size ayar vermeye çalışır... şerefsiz işte...
arpa ektim darı çıktı durumu...
eğer toprağa değen kısmı sarı ise böyle bir olay başınıza gelmez.
(bkz: iran karpuzu)
(bkz: bakire sanılan sevgilinin motor çıkması) durumu ile benzer hayal kırıklıkları oluşur bünyede. neticede ikisini de ortadan ayırmaya devam edersin.
ilk önce karpuzu satan kişinin bu olaydan sebepleneceği hadisedir.
bizzat yazar bünyenin başına gelmiş olaydır.

efenim dün yazar bünyenin hamile olan eşi aşermiş ve karpuz diye tutturmuştur.

ulan nerde buluruz nerde buluruz, kipa'ya daldım.
bu arada tabi yol boyunca kendi kendini güdülüyor insan; karpuz yiyeceğiz oh mis diye
tamam hatun aşerdi ama insanında aklına düşüyor.
hülasa; aldık böyle orta boy karpuzumuzu doğru eve.

hatun kişinin bünyesi karpuzu görünce sevindi.
fakat sonuç hüsran...bembeyaz amk. ulan kapı kapı karpuz aradığına mı
yanarsın, 2 liralık karpuza 15 lira verdiğine mi yanarsın, karpuz heyecanının kursakta
kalmasına mı yoksa hepsini geçtim aşeren hamile sevdicek bünyesine mi üzülürsün.
sonrasında üşenmedim gidip kipa'ya kafalarına attım. paramı da geri aldım.

sonuç; karpuzun kelek çıkması bir kader değildir, aldığınız yere götürüp iade ediniz,
hakkınızı arayınız.

ek: çok pis koydu oğlum, ne güzel buz gibi karpuz yiyecektik ya...
görsel
Pırasanın üzüm çıkması kadar ilginçtir.
Kim bulduysa acaip bi deyim bulmuş.