1. 1.
  bir şehir efsanesidir gidiyor. kabuktaki sıcaklığın dışardaki sıcaklıkla yer değiştirmesi veya başka türlü kimyasal sebepler olduğu söylenmektedir. ama tek gerçek birşey vardır ki, karpuz güneş altına konulduğu zaman buzdolabından çıkmışcasına soğuk olur.
  3 -3 ... ashaf
 2. 2.
  tamamen karpuzun içindeki suyun buharlaşmasıyla ilgilidir. hiç bir kimyasal reaksiyonu olmamasıyla birlikte banyodan çıkınca üşümenizin sebebiyle aynıdır karpuzun soğumasıda.
  2 ... konforlu tabut
 3. 3.
  karpuzu tarlasından topladığınızda bizzat şahit olabileceğiniz bir durumdur.buz dolabından çıkmış kadar soğuk olmasada yeteri derecede soğuk bir kıvamda afiyetle çatlatıp yiyebilirsiniz.
  ... psikolaz
 4. 4.
  bizi bozandır!

  koyarsın efendi gibi poşete, poşetin üstüne iki tane taş, salarsın buz gibi dereye.. açarsın rakını da, adam gibi girersin tepkimeye.

  böyle atraksiyonlara girmeye gerek yoktur.
  3 ... derin mavi
 5. 5.
  güneş sayesinde karbuzun içindeki su buharlaşmaya başlıyor. sıvı konumdan gaz konumuna geçen su da çevresinden ısı enerjisi alıyor. yani çevresini soğutuyor. içerdeki yalıtım sayesinde de bu ısı eksilmesi karpuzun bir miktar soğumasına sebep oluyor..
  2 ... karamsar kelimeler
 6. 6.
  Karpuz buharlaşmaz. Ancak karpuzun etrafına ıslak gazete gibi bir şey sarıldığında, su buharlaşırken ortamdan ısı alır yasası gereği karpuzu soğutur.
  Annelerimizin "çok terleme üşüteceksin" demelerinin özü de bundandır.
  1 ... isvicreli bilim adami
 7. 7.
  denedim yüzde yüz çalışıyor.
  ... tengere tardu tigin
 8. 8.
  ilk defa duyduğum cahilliğimi ortaya koyan başlık. hemen denemem lazım . (bkz: oha çoğğ ilginçmiş lan)
  2 ... benbenimodao