bugün

bilgisiz, cahil, zavallılardır. uludağ sözlükte karma yazar kalitesini gösterse çoğunun - 1000 leri görmesi kesin tiplerdir.
uludağ sözlükte puanlama olayı iyi entry a göre değil; ideolojiye göre yapılmaktadır. en güzel tanımlar seri eksilenirken, en basit laf oyunları yapılan entry ler günün entry si olmuştur.
neticede karması - 100 lerde olup başarılı yazılar yazan yazarlar varken, karması + 1000 leri bulmuş ergen entry si giren yazar da çoktur.
bir de şu vardır ki; karma kaygısı güden yazar iyi yazılar yazamaz. popülist yazılar yazarak karma yükseltme gayretine girer.
katıldığım düşünce. ne yazılar yazanlar var. hayranlıkla okuyorum gerçekten. adam siyaset bilim konuşuyor sanat konuşuyor bilgi veriyor ve bilerek konuşuyor. bakayım kimmiş diyorum bir açıyorum bilgilerini. benden 10 kat fazla entry girmiş ama karması düşük. lan benim bir tane yoktur bilgi içerikli entryim. hep sikko sikko şeyler. ama gel görki karma 1100. her ne kadar karma marma sklemesemde bu insanlara ayıp. maalesef sözlüğün kullanım amacı goy goy olduğu için ayıp edilmeyede devam edilecek.
örnek vermek gerekirse:
şu entry (bkz: panik atağın mitolojik hikayesi) tutmamışken,
şu entry (bkz: türkiyede yapılması sakıncalı olan sex fantezileri) en beğenilenler arasına girdi.
sanırım anlatabildim.
yok hala anlamadın.
çık dışarı.
karması yüksek bir yazar olarak sıkça karşılaştığım insan tipidir.

yalan değil, budan 7 yıl önce, sözlüğe ilk kayıt olduğumda benim için de önemliydi. Sonra 100 küsür puanda, karma sıfatı "mavi jojoba tanesi" olunca çok da sallamamaya başladım. şimdi karmam 1000 puanı geçmiş durumda. Bilenler bilir zaten, ben de bununla sürekli dalga geçer zirvelerde falan trollüğünü yaparım.

ancak rahatsız olduğum bir nokta var;

konuya çok sığ bakılıyor. sözlüğün amacı "yanılmaz bir bilgi yuvası olmak" değil, hiç bir zaman da olmadı ki ayrıca Öyle olmak zorunda da değil.

Siyaset ya da futbol gibi taraflılık içeren olgular tartışınca, bazı kimselerin hoşuna gitmeyecek şeyler söylüyor olmak çok doğal. bu durumda "karmam düşük ama süper şeyler yazıyorum." demenin de bir manası yok?

benim siyaset ya da futbol başlıkların toplasan 50 entryim yoktur. bununla gurur duymadığım gibi erinmiyorum da. Bununla ilgili tutkunuzu insanlar paylaşmıyor diye bilgisayarın başına eğlenmeye oturmuş insanları aptal olarak yaftalamak, daha büyük aptallıktır diye düşünüyorum.

bilgi içeren entryler için de benzer bir durum söz konusu. yazdıkların merak edilmiyor, kimseye hitap etmiyor olabilir. zaten çağımız "bilgi çağı", yazdıklarını önceden onlarca kez okumuş olabilirim. Bu işin okuluna gitmiş, daha ilk cümlenden başka başlığa atlamış olabilirim. eğer ki bilginin kutsallığına inanıyorsan, karma puanı yine seni rahatsız ediyor olmamalı.

Tabi açtığın başlıkla terörü bitirip, eğitim sistemindeki tüm açıkları kapattıysan o başka.

o zaman al karmam senin olsun.
güncel Önemli Başlıklar