bugün

**
ihtiyacımız olan tek şey bol entry ve bol oy.
(bkz: denedim)
(bkz: biliyorum)
sözlükte popüler olmak isteyen her sözlükçünün mutlaka bilmesi gereken, yazarı iyi bir karmaya, akabinde de nirvanaya ulaştıracak davranışlardır.
nabza göre şerbet vermeyi bilmektir.
kimseyle polemige girmemek, sevgi pitircigi seklinde dolanmak, siyasi gorusunu belli etmemek; apolitik ve ayni zamanda riyakar olmak, birinin yuzune "aman ne guzel entrylerin var" diyip arkasindan atip tutmak" vs en can alici yollaridir. kisacasi kisiliginizden odun verebilmek.
gerçek hayatta sevilen biri olmayla aynıdır. "komik" olmak.
tecrubeyle sabit, anlasilmamis entrylerinizden silin. josef k'nin onerisiydi. inanmadiydim, ama dogru diyormus cocuk.
futbol içerikli takım karalama entrysi girmek. örneğin galatasarayı karalarsanız gs taraftarı kadar -, fakat gs dısındaki takımlar kadar + oy alırsınız. yani kara geçersiniz.
5 kere ben butonuna basın.
daha sonra mutfaktan bir bardak alıp içine sigara külü atın.
ben butonuna tekrar basın.
işte bu kadar basit.
başka bir yazar şekilli olarak anlatır.
yapamadıysanız bilgisayarınıza reset atın. kendinize 1-2 tokat atın. tekrar deneyin. elbet olacak.
cok kötü oylanan entryleri silin.
(bkz: ben yaptim oldu)
fenerbahçe'ye yönelik karalama entrysi girmek. böyle yaparsanız hem gs hem de bjk hatta ts taraftarı yazarlardan artı alırsınız ve kâra geçersiniz. çünkü bunların hepsi antifb çatısı altında birleşebiliyor. tam tersini düşünelim, örneğin galatasaray'ı eleştirirseniz gs ve bjk taraftarı kadar -, bazı fenerbahçeli arkadaşlar kadar + oy alırsınız yani zarar edersiniz.

(bkz: tecrübeyle sabittir)

hobbit: ahan da damladılar. *
sözlükte arkadaş grubu edinmek.
bu karma meselesini çok dert ederseniz eğer, modlara verin. ulan verin derken hediye filan yani.

kaynak: vizyon sahibi.
monitöre 13 kez üfleyin, uludağ sözlük açılış sayfasının karşısında 7 kere oturup kalkın.. bu mesajı 29 kişiye göndermezseniz hepiniz kojiro hyuga olacaksınız.
(bkz: arkadaşın bol olacak kardeşim)
nerede nasıl davranmak gerektiğini bilmek, karma değerinin yükseltilmesi açısından önemli bir stratejidir. misal "lost" başlığı altına "bir halta benzemeyen dizi" yazacağına git "heroes" başlığına "lost gibi bir halta benzemeyen diziyle karşılaştırmak bile abestir" şeklinde bir şeyler karala; fanatizm unsuru taşıyan konular üzerine eğil. ha karma umurumda değil, ama örneğin bunu burada belirtirsem, karmasını yükseltme yolları arayanları alakadar eden bir konuda görüşleri okuyan insan evladı pek tabii entry'yi pisleyecektir. Dolayısıyla karma konseptinin kişi için önemli olup olmaması hakkında burada bir görüş belirtmek de abesle iştigaldir; yeri değildir çünkü, bunun için "karma" adında bir başlık vardır mutlaka. Evet tam olarak böyle, ya da değil.
popülist entryler yazmak.
herkesin hemfikir olduğu konularda entry girmek, yiğit özgür esprisi kopyalamak, meşhur yazarların nick altlarına "şeker insan cici insan" yazmak vs gibi şeylerdir
galatasaray başlığına ne büyük ne ulu bir kulüp olduğunu yazmak ve tabi fenerbahce başlığına da ibne kulüp top kulüp yazmak. gelsin artılar gelsin karmalar.
sosyalizmden onun krıntı kahramanlarından , günlerinden bolca söz etmek böyle şeyler düşünenler için iyi bir yöntem olacaktır.
rakamlar sizin icin onemliyse;
-hic kimse sutten cıkmıs ak kasık degildir **o yuzden kimseyle dalasmayın
-siyasi gorus ve tuttugunuz takımı belirtmeyin.
-tribunlere oynayın.
olumlu oy linkini vererek yükseltilebilir mesela. meraklı arkadaşlar tongaya düşer. *
çetelerden birinin üyesi oldunmu tamamdır. istersen sadece bekeze ver, gerisi "allah ne verdiyse" şeklinde gümbür gümbür gelir zati.

karma puanı 622 olan bi asilzade yazar var misal, yazıylan da altıyüzyirmiiki sayıylan da. canım benim, çok şeker. üşenmedim denedim lan, bunun yazdıklarını ayaklarımlan yazabiliyorum ister kalemlen ister klavyeylen. gelgelelim, tesis yetersiz bizde. ee napıyoruz? bükemediğimiz karma sıfatını öpüyoruz bizde.

öpüyorum ta burdan.
güzel yazmak da etkilidir..
evet, ilk duyduğumda ben de inanamamıştım..
hiç kimseyi mutlu etmeye çalışmadan yazmak.
zira aynı anda herkesi mutlu etmek imkansız olduğu gibi bunun için uğraşmak ta kişiyi mutsuz eder.
(bkz: karmayı yükseltmenin yolları)
güncel Önemli Başlıklar