bugün

günümüz gençliğiyle bağdaştırıldığında gün gibi ortada olan gerçek .o kadar sabit fikirliyiz ki bu yazıyı yazarken bile koyu bi dindar olduğumu düşünenler var biliyorum .fakat durum bu değil .şöyle ki

insana merak ettiği şey daima çekici gelmiştir .ve 'akıllılar başkalarının hatalarından ders alır,aptallar ise aynı hataları tekrarlayarak hata olduğunu anlar' sözü daima doğruluğunu korumuştur .gençlerin 2-3 yıl öncesini şimdiden görememesi çok doğalken daha çok yukarıdaki sözde aptallar olarak değerlendirilebilir .

alkol içiyor,samimiyetinle soruyorsun yahu tadı çok mu güzel ? aldığın cevap 'hacı sidik gibi ama ortam oluyo reklamda görüp özeniyoruz içiyoruz' oluyor .sigara da aynı şekilde .hadi bunlar yine bir yere kadar da 12 yaşında aşkısı olan çocuğun haline ne demeli ?

sadece bu zararıyla sınırlı değil karma eğitim ama benim bakış açıma göre en çok yarayı buradan veriyor gençlere .her yerde gırla giden aşk sözcüklerinden özenerek kendine bir aşık ediniyor ve gerisi çok vahim .erkek için bir süre sonra bıkkınlık,kız için günden güne bağlanma,ve kuvvetle muhtemel bir ayrılık sonrası başıboşluk,kaybolmuşluk ..

kadınların en zayıf noktasıdır çabuk güvenmeleri .her yönden güçlü olsa da bir kadın söz konusu güven olduğunda çok çabuk aldanıveriyor .iki söze kandırılması işten bile değil .ve günden güne bağlanıyor,gözü hiç bi şey görmüyor .ülkemizde hayat standartlarının çok iyi olmadığını biliyoruz .dolayısıyla bu kız kardeşimiz de pek zengin bir aileden gelmiyor muhtemelen .onun için tek çıkış kapısı üniversite sınavıyken ya da üniversiteden iyi bir ortalamayla mezun olmakken karma eğitimin sonucunda edindiği erkek arkadaşı ona hayatın bütün gerçeklerini unutturuveriyor .sonrasında incik boncukçuda ayda 600-700 liraya iş bulsa öpüp başına koyuyor .

her alanda bir şeyler ortaya koyabilmek zekadan kat kat daha fazla alın teri dökmekle alakalı bunu hepimiz biliyoruz .farzedelim bu kızımız gerizekalıydı,yine de bir şeyler ortaya koyamaz mıydı ? en azından öğretmen olması incik boncukçu olmasından daha mı kötü ? böyle böyle kaç nitelikli kız kardeşimiz gitti,kim bilir ?

erkeklere değinmeye lüzum görmüyorum çünkü genelde kendi başlarının çaresine bakabiliyorlar .sikimden aşşağı tosunpaşa diyenleri de burdan selamlıyorum,sevdiğin kızı istemeye gittiğinde sana sorulacak ilk soru mesleğin olacak .fgfg ile hayatın acı gerçekleri .

işte böyle dostlar..gönül ister ki bütün bir gençlik çok değil,sadece bir yıl sonrasını hesap edip heveslerine ona göre yön versin .hayatın gerçeklerine göre kendini hazırlasın .ama günümüz şartlarında bunun pek mümkün olmadığını düşünüyorum .ne diyelim,zengin koca bulur inşallah bu hanım kızımız .
karma eğitim çoğu yönü ile itici gelebilir fakat çocukluğundan beri karı kız görmemiş onlarla kaynaşmamış bireyler ise biraz abaza olabiliyor. hepsi değil elbet.
en doğru gerçektir. ben bir karma eğitimde okumayan kişi olarak son derece destekliyorum. acayip rahat oluyor. bob marley'in dediği gibi no woman no cry...
yeminli otuzbirciler anllatı. **
yanlış önermedir. ben de karma eğitimde okumayan biri olarak hiç desteklemediğimi söylemeliyim. olmuyor, çok zor..
(bkz: özet geç mübarek)
güncel Önemli Başlıklar