bugün

Başlığı açan yaratık kesin recep ivedik izlerken altına sıçıyordur.
Ne zaman görsem gülerim.

görsel
görsel
osuruğa mı gülelim kardeş.
misvak dergisi sıçmığının hayranı olan yazar beyanı.
ben gülmüyorum mesela gülmeyi geç karikatür okumuyorum dahi asla okumam. üniversitede arkadaşlarım vardı hep alırlar böyle beraberken gülüyorlar ediyorlar bana da gösterirlerdi. ben de bi okudum gülmedim iki okudum gülmedim üç okudum gülmedim. arkadaşlar da yanlış anlamaya başladı sanki sizin güleceğiniz şeyi sikeyim diyomuş gibi oldu. ben de dedim ki ben karikatür okumuyorum artık getirdiklerinde de bakmam demeye başladım. kalpleri kırılmasın diye o gün bugün okumam gözüme soksalar yine okumam.tatsızlık çıkmasın.
işte o zihniyet benim. Sen neye gülüyorsun. Şöyle biz de ona gülelim.
Misvak denilen tuvalet kağıdındaki karikatürlere(!) gülüyorsa psikoloğa görünmesi gereklidir.
Gulmeyenler esprideki ince detaylari anlayamıyor olabilir.
Gulene mal demesi de zeka sorunlarının üst düzey olduğunu gösterir.
fıkra, karikatür, çarpıklıkları anlatır... ve bu çarpıklıkları görme bir zeka işidir..
harbiden maldır. tamam bazı karikatürler komik oluyor ama yüzümde en ufak bir değişim olmuyor en fazla tebessüm ettiriyor.

espri kalitesi yüksek insanlar bunlara gülmez.
Şaka maka ağır embesildir.
(bkz: ben bugün buna güldüm)
insan resmedildiği için günahtır. hem gülmek de mekruhtur. gülmeyin ağlayın... ağlayın lan... ağlasanıza!!!
neye güleceğini bilen zihniyettir.
(bkz: sen daha komiksen sana gülelim)
(bkz: bir boka gülmeyince kendini cool zanneden ergen)
(bkz: sözlüğü piç eden zihniyet)*
dergi- dergileri satın alan gelişmemiş zihniyet sahibi kişilik arka sayfasından okumaya başlayınca umarsızca gülebilir. gülümsemeleri ne sahtedir ne de feyk. o an sahte gülümsemesini gostermek zorunda kaldığı toplum yoktur. gelişmemiş zihniyet sahibi kişilik dergisi ile başbaşadır. oh misdir.

edit.imla efendim
(bkz: ne diyem mahmut mu diyem)
(bkz: Karikatür okuyup ağlıyan zihniyet) ten daha normal zihniyete sahip olan topluluktur.
gülmeyen zihniyet kır dizini evinde kanal 7 izle.
mizahtan anlayan zihniyet.
(bkz: zihniyet fenomeni)
*hayatında herhalde hiç yiğit özgür okumamış birinin açtığı başlık durumu.
*gülmek,sevmek,hoşgörü gibi kavramlardan uzak zihniyetlerin düşündüğü üzülünesi durum.
*gülmekten,sevmekten korkulmamasını asıl timsah gözyaşlarından sevgisiz insanlardan korkulması gerektiğini hatırlatan anlar.
"nuri" nin e-posta grubundaki komikli fotoları görse sıçacak zihniyettir. bi karikatür kaldı gülünecek canını sevdiğim memlekette ona da b.k atılması kanaatine varılmıştır...
güncel Önemli Başlıklar