1. 1.
  islam peygamberi, tüm insanlığa armağan olarak gönderilmiş hazreti muhammed(s.a.v)'dir.

  iyi de neden? çizilse, komiklikler yapılsa, evrensel samimi bi ortam yaratılsa. bence çizilse rahat rahat çok daha yaşanılır bir yer olur dünya. hele umut sarıkaya çizse. ehehe. "islam diye bi din var, gidin yayın."
  3 -14 ... beyaz musluman
 2. 2.
  gerçek yarin çizgilere sığmayacağını bilen kişilerin uyacağı yasaktır.
  1 -2 ... dildilpakistan
 3. 3.
  hırkasına, sakalına yüz sürmenin, sürüpte zırıl zırıl ağlamanın serbest olduğu insan..
  4 -7 ... mazlumu getirin bana
 4. 4.
  islam aleminin peygamberidir. yani 1.6 milyarlık bir ümmetin, son hak dinin peygamberidir. bu yüzdendir ki hakkında mizahi karalamalar yapılamaz. tabi bu saygıdan edepten, ümmetin peygamberine olan sevgisinden gelir. ama yok mu bazı edepsiz, terbiyesizler, var tabi. (bkz: hz muhammed e hakaret içeren film)
  1 -1 ... ladre
 5. 5.
  hz. muhammed peygamberdir. karikatür mevzu, peygamberimizin kendi resminin bulunmamasının nedeninini hiç anlamamış kişileri devamlı rahatsız eder. resmin olmamasının nedeni, az biraz peygamberize benzeyen kişilerin önünde diz çökecek çok sığır bulunmasıdır.

  bu bağlamda bakınca aslında bir yasak yoktur, zaten çizilecek her resim, karikatür sadece çizerin kafasında oluşan bir imgeden öteye gidemeyecektir.
  ... kosmayan adam
 6. 6.
  mustafa kemal atatürktür. resminin üstüne bile sakal çizseniz 3 ay hapis cezası.
  1 -1 ... gizemlipesimist
 7. 7.
  belli değerlerin karikatür vs gibi şeylerle dalga geçilmeye müsait olmamasından kaynaklanır bu durum.

  son derece doğru ve haklı bir hassasiyettir...
  ... vuzii
 8. 7.
  yanlış anlaşılmalara neden olmamak, dasak muhabbetlerine konu olmamaları ve insanların belki iradeleri ile veremeyeci saygıda kusur etmememeri için konulmuş engeller, yasaklardır. örnek, hz. muhammed, Atatürk vs..
  ... hayata dair hersey
 9. 8.
  karikatürün karikatürü olmayacağı içindir.
  ... baftan
 10. 9.
  heykeli resimi karikatürü çizilmez. önceki peygamberlerden hz.isa'yı hatırlayalım. haçlı resmi yaygın bir şekilde boyunlara asılacak noktaya getirilmiş fakat işin özüne bakarsak allah'ın oğlu gibi bir noktaya taşımış insanoğlu.. netice de yüksek mertebede olsa da peygamberler kuldur-yaratılandır..
  ... iste geldim burdayim