1. .
  bu mantığı benimsemiş şahıslar, insan türünün başka bir formundandırlar..karı/kız onlar için sadece cinsel hayvani dürtülerini gideren 250 gram etrafındaki bir et yığınıdır...her otu boku cinsiyet ayrimciligi uzerinden yaparlar,en bir erkek onlardir, tasşaklidirlar, cok iyi kavga ederler. kadinlarin politika ,siyaset ,ekonomi, hukuk gibi alanlarda yukselmelerini istemezler, kaldiramazlar.
  2 -2 ... gelberiyargelberi
 2. .
  - aşkım eve perde alalım mı?

  + hayır alınmayacak o kadar.

  - kırmızı mı alsak mavi mi?

  + kırmızıyı sevmem mavi al. *
  3 ... minaharker
 3. .
  bağyan kısmı dediğimiz, genel olarak sofradaki yeri öküzden sonra gelendir diye adlandırılan(bu adlandırma için bir zamanlar tabirini kullanmayı ne kadar çok isterdim bilemezsiniz. lakin kullanılmalı mı? ıı ııhh hiç sanmam derim, lafıma devam ederim) kişicağızların laflarına hürmet etmek, onların boyundurlukları altına girmek, bikbikbiktir.

  karı/kız ne bir kere orda durup soluklanmak gerekli. bir düşün iki konuş mu, iki düşün bir çalış mı? artıkın iş buraya gelince bir tarafını da yırtsa kişi düzeltemez bu hitabet şeklini. sayfa sayfa ahkam kesmek lüzumsuz; lakin şunu demek de fütursuz. balık baştan kokarmış. "eş, zevce, hanım" gibim birbirinden zarif hitap sözcüklerimiz varkene gidip de karı demek, hele ki bunu aşağılamak için bilir şekilde kullanmak oldu mu? olduysa bir numara büyüğünü de alalım seneye de kullanırız.

  "karı" denilen güruhun sözüyle hareket etme ya da etmeme hususuna diyecek laf çok amma velakin burada bitirelim haftaya çalışıp da gelelim.
  ... deriko
 4. .
  (bkz: kılıbıklık)
  ... palukcuk