bugün

koca poposunu kaldırıp bir programıma gelememiş, çok fena hayırsız çıkmış, teessüf edilen yazar.
the crow filmini izledikten sonra aşırı saygı duymaya başladığım kuş çeşidi. kıymanın buzu çözülsün diye balkona koyduğumda yarısını yiyendir akabinde de her gün günde 2-3 kez balkonumuzu ziyaret edip yemek var mı diye kontrol edendir. parlayan maddeleri çalma huyu olmasa idi her gün yemek verebilirdim kendisine, olsun aramızdaki bağ hala mevcut çünkü hayatta unutmaz o kimin ona ne yaptığını.
enerji ve eğlence deposu olan yazar... lafını esirgememeside süper... kendince doğru olanı hiç düşünmeden, kimseden çekinmeden dile getirmesi insanı kendisine hayran bırakabiliyor... süpersonic birisi...
şeklen gitgide ya Mansur Forutan'a benzemekte yahut benim gözlerimin bana yalan söyleme derecesi yükselerek beni yanıltmaktadir.

nitekim birinci nesil yazardir.
her seyi ama her seyi
ardı ardına inkar etti
karli bir kıs günü
karga.
bir de hayvanlar icin "dili yok söyleyemez,aklı yok düsünemez"derler.
ben o sesten daha iyi bir felsefe duymadım oysa.*
sözlüğü ağlamayarak, sızlamayarak, bırakan yazar. delikanlıca ceketini aldı, sölye arabesk bir bakış fırlattı, birkaç tane salağa kızdığı için, kanatlarını da kullanıp gitti adamcağız. bir de hanımağa'ya saygısından dolayı. cidden uçtu yani. ama hesabını silmemiş. arada bir gelir, telin üstüne konan karga misali, durup milleti izlermiş. zirvelere gelirmiş falan. ama biraz soğuk bir kuştur bu karga, öyle gözleri dolmadan, gülüp geçerek. hani alimackgıraw ayrıldı ya aramızdan, diğerleri, bi ara paris salağı vardı. işte gelip geçen yazarlar arasından en üzüldüğüm kişidir karga. tamam bu herif formata sittensene uymazdı, küfürlü yazardı, bilgi içerikli entry girmezdi. uyuzun tekiydi. ama karizmaydı. vallaha bak. okurduk yani. severdik yine de. takip ederdik. entrylerine güler geçerdik. yazmayı bırakmış. kırgın değil bize o yüzden şu beyaz'ın tarkana ya da sezene yaptığı katıl aramıza kapmanyasını biz de yapsak falan boş. aramıza gel desek, sözlüğün bütün tiky ve seksi kızları toplansa karga biz seni bekliyoruz minnoşum gel bizi al dese yine de gelmez. biliyorum çünkü. karga bu. inatçı ve gururlu. çirkin ama karizmatik. format düşmanı ama okutan yazar. peki şimdi ne olacak. bir yıldız kaydı, bir karga uçtu diye sözlük bok mu olacak? olmayacak. ama sonra bir başka harbi yazar aramızdan ayrılacak. ona da tamam. ulan sözlük bu jurassic park gibi her gün biri gidiyor aq. geriye yapışkan, yüzsüz, gurur nedir bilmeyen ve en son utancını sünnet olurken yaşamış adamlar kalacak. bu bir tez mi? evet. şimdi bu tezi mantık çerçevesinde değerlendirirsek, şu kızların toplanıp kargayı çağırma, sözlüğe tekrar kazandırma olayı işe yarayabilir yine de. zira kargalar uzun yaşayan seks manyağı canlılardır. bir de türk kargası bu.
Tuvaletini çöp tenekesine edebilen; çevre duyarlılığı pek çok insandan daha büyük yaratık. * * *
misafirperver abimiz. hakkaten eğlendiren, güldüren, doyumsuz muhabbetlerin insanı. öyle ki deli gibi risk oynarken zamanı geldiğinde metallica konserine gitmek için davranırken zorlandım desem yeridir, bileti karaborsadan sattıracaktı bana az daha.

2 ayda uğraşıp bitirdiği puzzle'ını artık daha güvenli bir yerde sergilemesi dileğiyle. artık ona baktıkça beni hatırlar, iyi temennilerini her daim söyleyerek kulaklarımı çınlatır sağolsun. iyi ki varsın.
'lan olm hafta içi zirve mi olur' lafından anlamıstım zaten zirveye gelmeyeceğini yazarı. nitekim gelmedi.
Kadıköy sırtına binmiş şahane mekan. kafanın allak bullak olduğu zaman gitmek gerekiyor ki meşe odunu etkisi yaratsın. Lakin tayfası hakkında küfrü caiz eyleyen durumlara da ev sahipliği yaptığı başka bir gerçektir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.