bugün

aynı evde bulunan, aynı aileden olan bir veya birden fazla kişinin anlaşamaması sonucunda tartışmasına veya kavga etmesine neden olabilecek olaylar bütünü.
tvdeki kanal, bilgisayar ve tabi en büyük sebep kardeşi kardeşe düşüren lanet şey (bkz: para)
özel bir sebebe gerek yoktur, aynı evde uzun süre kalmanın etkisiyle ota ve boka her şeye kavga edilebilir. çoğu zaman can sıkıntısından bile edilebilir. ama en çok: bakkala gitme sırasına uyulmaması.
eğer ikisi de erkekse kesinlikle ama kesinlikle en büyük kavga ekmek kavgasıdır.

öyle değil lan! yanlış anladın. kim ekmeğe gidecek onun kavgasıdır. az mı dayak yedik karşı binadaki bakkala gitmemek için...
Genelde büyük olanın emir vermesi Ya da ilgisizlik. Bir şey anlatırsın anlatırsın bi bakarsın o seni takmıyor bile.Vur diyo yık diyo ya
kardeşler herhangi bir konuda her zaman kavgaya hazırdırlar.
(bkz: kardeş olmaları)
bilgisayarın mousenu gıcık kardeş kendi parasıyla almıştır ve ben pc ye oturduğumda alınmak istenir ve olaylar gelişir. olay farenin kablosunu kardeşin boğazına dolamaktan farenin duvarda parçalanmasına kadar varır. 2 sene duvarda mouse ın iziyle yaşanır ve boya badana sonrasında izi kapatılır. hikayenin teması: pc nin bütün parçalarının parası babadan alınmalıdır.
genelde bir tanesinin ebeveynlerin biri tarafından bilerek yada bilmeyerek kayırılması. daha çok büyük abi kayırılır. hayatında hiç abiliğini görmediği abisine karşı küçüğe nedensiz yere "abine saygılı ol" gibi saçma bir sesle seslenilir.
(bkz: kumanda)
kendin için aldığın dondurmayı yemesi.
büyük olan kardeştir.
Kiskanclik duygularinin agirmasi sonucu olur, veya hic anlasamazlar bir birlerine hep ters gelirler.
"ilk ben sevdim o kızı!"
(bkz: taht kavgasi)
po ben olucam kavgası.
(bkz: teletubbies)
(bkz: miras paylaşımında anlaşmazlık)
eğer iki kardeş kavga etmek isterse her şeyden kavga edebilir... bazen de "kesin kıyamet kopacak" dediğiniz şeyler için gülüp geçebilirler. kardeşlik bambaşka bişeydir.
bazen nefes alıp vermesi bile batar, her yaşta türlü kavgalar edilse de sebepler eften püften olduğu için ışık hızıyla barışılır. Misal ablamla benim kavgalarım;

-şehriye çorbasının tanelerini yiyip, suyunu ona bırakmak
-sakızlarımı bitirip, tadı gidince onunkilere dadanmak
-cipsten ona ayırmamak
-kitap okumasın benimle ilgilenip, oynasın diye harry potter kitabının üstüne kusmam
-günlüğünü okumam
-tüm sevgililerini anneme ispiyonlamam (bedduası tuttu galiba)
-barbie bebeklerimizi paylaşamamamız. Ben begonya ile hans'ı evlendirmek isterdim ablam begonya ile john'u evlendirmek isterdi. Hans daha yakışıklıydı ki hem.
Zeka seviyeleri arasındaki farktan kaynaklanan nedenlerdir.
aramızda 8 yaş var ve anlaşamıyoruz. kendisi tohumluk mübareğin. son ya tatlı oluyor tabi. çok ta mal bi tip. daha on yaşında benden fazla makyaj malzemesi var. noluyoruz kardeşim. bide bana çok benziyor. ama sarışın. gözleride mavi. bi işte yap be kardeşim. en çokta ayakkabını ayakkabımın üzerine koyma.
genelde kıskançlık esas sebeptir.
abi kardeş arasında abilerin üstünlük sağlama çabalarıdır.
aykırı gelmediği halde sırf abi oldukları için gürlerler çoğu şeye. bu yüzden de tartışma çıkar.
çoğunlukla birine alınıp diğerine alınmayan oyuncak, kıyafet vs. sebeplerden. yani kısaca kıskançlıktan.