bugün

Evin tek çocuğu olduğum için hiç bir zaman yaşayamadığım, yaşayamayacağım kavgalar çeşididir.
kardeşler bir kız birde erkekse ve arada yaş farkı varsa evde hergün beklenen kavga. Komşuları bıktırtan kavga.
iki erkek kardeş.

televizyon izliyoruz. mortal kombat başladı. dövüşler, silahlar falan gırla. biz yerimizde duramıyoruz tabii. sonra liu kang ile sub zero kavgaya başlarken abi mortal kombat şarkısı bi girdi... kardeşle ben direckt göz göze geldik. kalktık ayağa sebepsiz yere sille tokat giriyoruz birbirimize. sadece müziğin gazı, filmin gazı. ama abi öyle de bi müzik değil hani bu yaa. o çalsın yeter ki ben yirmi adama dalarım, koşarak kampüsün etraında 5 tur atarım o derece. sonra müzik bitti, biz dinginleştik. ortalık dağınık ama. babam geldi. bizi öyle gördü. tabii babamın bizi dövmek için mortal kombat müziğine ihtiyacı yok.

(bkz: bir arkadaşım)
kardeşin kafasina elektrikli süpürge sopasiyla şiddetlice vurulmasi , ardindan kardeşin çekici kapip kafaya kafaya çalişmasi , ardindan salonda muhteşem bir boğuşma , ardindan anne nin "yapmayin etmeyin vs" derken bayilmasi sonucu bir anda durup , iki kardeşin de "anne aloo , anne uyansana ya biz şakalaşiyoduk" gibilerinden laflar etmesi. tabi anne ayilinca darmadağin olmuş kardeşleri görünce bi daha bayilircasina oldu ama , kötü işte.
kavganin çikma sebebi de "sen benim yüzüme nasil kapiyi kapatirsin" gibilerinden bişeydi sanirim. sarhoştum hatirlamiyorum
sene 2003. bu kavgadan sonra nil nehri daha durgun akmaya başlamiş , o yil doğan çocuklar daha bir sağlikli olmuşlardir.
bir ailenin olmazsa olmazidir *
Dolaplardan aşırılan elbislerle başlayan ve parfümleri saklamaya kadar varan kavgadır.
uzakta olunca özlenebilecek cinsten hakikaten cins bir kavga türüdür.. söz konusu kardeşler henüz konuşmayı bilmezken doğuştan gelen yetenekle kavga etmeyi bildiklerinden, ebeveynler daha onlar küçükken işlerine karışmamayı prensip edinmelidir.. ne de olsa it iti ısırmaz..
kücük kardesin aglayip anneye kosmasiyla biten kavgalardir. (kardeslerin ikisinin de erkek oldugu varsayilmakta). sonunda abiler hep haksizdir, büyüklük onlarda kalmalidir.

edit : isbu entry'de bahsedilen kavga, sadece cocukken yapilan ici bos kavgalardir, büyüyüp neyin ne oldugunu anladiktan sonra biter zaten bunlar, bitmelidir.
en acı kavgadır.
en olmaz olası kavgadır.
aynı ananın, aynı babanın, aynı memleketin evlatlarının birbirine düşman olmalarıdır.
bugüne kadar da binlerce insanımızın ölümüne sebeb olan kavgadır.
annenin, "babanıza şikayet ederim" şeklindeki tehditleriyle sona eren, kardeşler büyüyünce özlenen kavgalardır.
(bkz: türk devletleri)
gerizekalı , kuş beyinli, salak ve minimum bütün hayvan isimleri seçilerek kurulan cümlelerden ibarettir.iki dakika sonra hiç bir şey olmamış gibi normal şekilde canımmmmm bir tanemmmmmmmm diye devam edilir hatta siz dışarı çıkıp gitmişseniz msj gelir veya telefonla aranır. * *
-benim o ver
-vermem
-ver
-vermem
-ver
-vermem
-ver
-vermem
-ver
-vermem
aradan 3 saat geçer
-manyak *
-sensin
-manyak
-sensin
-manyak
-sensin
-manyak
-sensin
aradan bir 3 saat daha geçer.
-sonsuz kere manyaksın
-sen sonsuz kere sonsuz manyaksın
-sen sonsuz kere sonsuz kere sonsuz kere manyaksın
-sen sonsuz kere sonsuz kere sonsuz kere sonsuz kere manyaksın
-sen sonsuz kere sonsuz kere sonsuz kere sonsuz kere sonsuz kere manyaksın
-sen sonsuz kere sonsuz kere sonsuz kere sonsuz kere sonsuz kere sozsuz kere manyaksın
sürer bu diyeceksiniz sürmeezzzzz. bu şahıs aşağıdaki cümle yapısını öğrenmiştir.
-bir mukabele *
frt-ne bu gurultu..sozde kapi kapali,adamin attigi soloyu bile duyamiyorum
sis-pardon abi korebe oynuyoduk
frt-kocaman kiz oldun hala salak salak oyunlari mi oynuyosun?
sis-aslinda tam anlamiyla korebe diil..x in gozleri bagli bende arkasina cokuyorum,y de ittiriyo,dusuruyoruz.deyemedigi icin de hep o ebe kaliyo boylece hep onu dusuruyoruz.
frt-gerilla mi olucaksin basima sen?hep anarsik eylemlerdesin
sis-bir yeri kazanamassak bakariz
frt-*odasina yol alir..
frt-fartagram sis-kardes frt

frt-bak simdi..sen lgs ye giriceksin seneye,o senin ilk ciddi sinavin olucak
sis-hayir bi de babam hasta olmustu ya..
frt-oyle diil bu bilgiyle alakali bi sinav,bi de lafimi kesme..hem allahtan ciddi bisey degildi o
sis-*tamam
frt-bak simdi sana gelecek yil baski yapacak annemler hazir ol,yamulma sonra
sis-tamam abi zaten sen bircok sinavi iskaladiginda halini gordum hazirlikliyim.
frt-bak ne guzel..aferim sana.kendine ders cikarman guzel,mc e goturucem seni haftasonu
sis-hayir o anlamda demedim..hani sana laf soylenince yaptigin davranislar varya onlari diyorum.ogrendim ben sıkıstıramazlar beni..hala goturmeyi dusunuyomusun mc e
frt-evet ben goturucem,sen ismarliycaksin
-bana bak sen yine benim parfümümü kullandın değil mi
-aman ya ne kıymetli malın varmış al senin olsun
-lan zaten benim o hıyar
-bana bak artık öyle vur ensesine al lokmasını ufak velet değilim ben
-bak bak bak bak büyümüşte
-bak abi doğru konuş benimle
-madem büyüdün az ye de al kendine parfüm bıktım senden be
-(anne) yine ne var ya hergün kavga bıktım sizden valla
-söyle şu oğluna benim eşyalarımı kullanmaktan vazgeçsin çakacam iki tane o olacak sonunda
(bkz: brother wars)
küçük kardeşin kavga sonunda ölümü ile sonuclanan vaka.
(bkz: atan alir spor un mor gözü)
aynı evi ve aynı anne babayı paylaşan, aralarında yakın derecede kan bağı bulunan kardeşlerin birbirleriyle olan çekememezlikleri, tartışmaları ve kavgalarıdır. çıkma nedeni genellikle kıskançlık ve ayrımcılıktır. çok şiddetli yaşanır ama kısa sürer.