Advertisement

 1. 1.
  (bkz: canim kardesim)
  8 ... sabiha
 2. 2.
  ailemizden bir parçanın hasar görüyor olduğunu öğrenmek. gerçekten de çok acı...
  8 -1 ... zehirlikelebek
 3. 3.
  erken teşhisin önemini ortaya koyar. ama buna rağmense,
  "kim aramış kim bulmuş
  dertlerine çare
  ölüm allah ın emri,
  ayrılık olmasaydı.."
  4 ... siniir
 4. 4.
  hiç bir savaş savaşmadan kazanılmaz. sabır inanç umut harmanlanıp dayanabilmeli.
  2 ... parantez
 5. 5.
  paramparça olma durumudur.düşüncelerin karmakarşıklıgının yanında sanki her hücren bir yana serpilmiş gibi yıkık bir kalenin kalan parçaların toprakla özleşmesi ,karışması gibi bir hal alınır.herkesden uzak olma ,herşeye gözyaşı akıtma hayattan alacaklarının yanında verilecek daha çok şeyinin oldugu durumlar.bir yandanda bu kadar güçsüzlügün yanında hayatta herşeyin kıymetini daha iyi anlamaya başlamak,saniyede aldıgmız bir nefesi bile saglıklı olarak aldıgmız için şükretmek.akabinde yanında ölmüş olan gücümüzün tekrar can bulması..
  1 ... chem ist
 6. 6.
  haberlerin en kötülerinden biridir.Allah kimseye bu haberi almayı nasip etmesin...
  -1 ... shadowyesim
 7. 7.
  en az onun* çektiği kadar acı çekersin. kabul etmek istemezsin bazı gerçekleri kaçarsın, herkes yüzüne vurur yüzleş artık der sen inanmazsın. onun yüzünü bir saniye bile güldürebilmek için saçmasapan şeyler yaparsın. hastane de olur; o kadar güçlüdür ki kimsenin o halde kendisini görmesini istemez ama sen gidersin gizli gizli kapısında beklersin. nerdesin diye arayınca okulda, evde orda burda dersin. bir adım ötesindesindir... yeter ki o üzülmesin diye söylemezsin giremezsin onca yolu geldikten sonra bile. sağlığında yanında olan hastalığını öğrenince kaçan şerefsizlere karşı birlikte mücadele edersin. gecelerce dua edersin allah'a biraz daha diye, çok erken diye..
  bir telefonla o şifa duaları rahmet dualarına dönüşür ya işte o zaman en sıcak temmuz günü dünyanın en soğuk gününe dönüşebilir. telefonu alınca bir boşluk hissedersin, her yerde onu görürsün ama kimseyi onun yerine koyamazsın...
  2 ... osmanlicabilmeyenkiz
 8. 8.
  Allah kimsenin başına vermesin.
  ... lagrange01
 9. 9.
  çok üzücü bir durumdur. gerçektende içini acıtan bir durum ile karşı karşıya kalmak böyle bir şey olsa gerek. allah kimseyi böyle bir durumda karşı karşıya bırakmasın.
  3 ... happy ending