bugün

Taze taze raflara düşmüş zülfü livaneli'nin en son çıkardığı romanıdır.

Sakin bir balıkçı köyünde genç bir kadının cinayete kurban gitmesiyle başlar her şey. Dünyadan elini eteğini çekmiş emekli inşaat mühendisiyle genç, güzel ve meraklı gazeteci kızın tanışmasına da bu cinayet vesile olur. Kurguyla gerçeğin karıştığı, duyguların en karanlık, en kuytu bölgelerine girildiği hikâye, daha doğrusu hikâye içinde hikâye de böylece başlar. Modern bir Binbir Gece Masalının kapıları aralanır. Ancak bu kez Şehrazad erkektir.

Kardeşimin Hikâyesi aşkın mutlulukta ulaşılacak son nokta olduğuna inananları bir kez daha düşünmeye davet eden, aşka, aşkın karmaşıklığına ve tehlikelerine dair nefes kesen bir roman. Her sayfada yeni bir gerçekliği keşfedecek, kuşku ile kesinliğin sınırlarında dolaşacaksınız.

Mantıksız gibi geliyor ama o sabah uyandığımda tuhaf bir haber alacağımı biliyordum. Karadenizin lacivert dalgalarıyla baş başa kalmış olan bu ıssız köyde geçen her gün birbirinin aynısı olduğu için burada insanların heyecanla konuşacağı olaylara pek sık rastlanmazdı. O günün de ötekiler gibi sessizce akıp gitmesi gerekirdi ama galiba başka şeyler olacaktı. O mahmur sabah saatlerinde bir cinayet haberi alacağımı bilmiyordum elbette ama bir haber gelecekti. Daha yataktan çıkmamıştım, gözlerim kapalıydı, arkalarında fosforlu çizgiler bırakarak yıldırım hızıyla hareket eden mor tavşanları izliyordum.
Son bir haftanın en çok satan kitabı. Çok akıcı bir dil kullanmış. Üslubu da ağır değil livaneli'nin. Kitabı almanızı öneririm.
Akıcı bir dille kullanılmış olan zülfü livaneli'nin son kitabı. KitapLive.Com istatistiklerinde ise beklenen ilgiyi kullanıcılar tarafından görememiştir. Okumak isteyen ve okuyan kişi sayısı oldukça azdır. (bkz: http://www.kitaplive.com/...-Z%C3%BClf%C3%BC_Livaneli)
özellikle kullandığı dil ile övülen, birazdan okumaya başlayacağım zülfü livaneli kitabı.
arka kapağında " aşk bir uçurum kıyısında gözü bağlı yürümektir." yazan, üstad zülfü livaneli eseridir.

heyecanla açıyorum kapağını.
kapak tasarımı bir boka benzemese de dili çok etkileyici olan kitaptır. *
zulfu livanelinin 30 nisan tarihinden beri raflarda kendine yer bulan romani. dun aksam itibariyle okumaya basladim ve bas karakter mehmet'in bir melody gardot hayrani oldugunu ogrenmemle birlikte daha bir sevkle okumaya basladim. oldukca surukleyici oldugunu soylemelim, okuyunuz, okutturunuz!
Fight club'ı andıran gerçekten oldukça sürükleyici bir kitap tahmini 1,5 gün civarinda okudum, okuyun seveceksiniz. teşekkürler zülfü abi.
burdur'da komando eğitimini aldığını söylediği kahramanla bilgi hatası verilmiş olan kitaptır. akdeniz'de komando eğitimi en yakın ısparta'da veriliyor bildiğim kadarıyla.
bu mantık hatasının pek de önemli olmadığını göz önünde bulundurursak: kitap iyiydi, tavsiye ederim.
edebiyatın bilimden üstün olduğu konusunda da livaneli'ye sonuna kadar katılıyorum.
game of thrones serisinden* sıkılıp mola verdiğim bir zamanda okuduğum ve bir akşamda bitirdiğim kitap. kitapla ilgili söylenebilecek en net şey çok sürükleyici olduğu. onun dışında çok şaşırtıcı olmayan ama okuyucuyu tatmin eden bir sonu var.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.