bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    sevgilerin en sadesi ve en içtendir. ayrılığı kaçınılmaz ve acıdır.

24 yıl olmuş, aynı evde iyiyi, kötüyü, neşeyi, sevinci, kederi, beraber yaşamış iki insan, zaman gelmiş askerlik ayırmış, zaman gelmiş şartlar.

her seferinde geri dönüş şartı olduğu için gitmeler koymamış, acıtmamış, ama şimdi geri dönüş yok, akşamları ben bu kanalı seyredecem kavgaları yok, sigaramın hepsini içmişsin sıkıntısı yok, eve gece gelen kardeşe fırça atmak yok.

arkandan kardeşin olmadığını bilerek bir yolda yürümek ne kadar korkutucu ve acı, ne kadar acımasız ve sevimsiz, nasıl alışılacakki ?

insanın aklına küçükken annemizin sobanın üstünede pişirdiği etler geliyor, kurban bayramında bileziklerini satıp bize koç aldığı, hiç bir zaman kimseye bizi ezik durumda bırakmadığı, zaman içinde yapılan hatalar belki tatlı sert durumlarda küçük küslükler le bitse de en acımasızı küslük sebeblerini bile tartışamayacak olmamız.

hayatım boyunca yaptığım hataların bedelini bu kadar acımasız ödeyeceğimi bilseydim, hiç bir zaman hata yapmazdım. bir insandan uzaklaşınca bu kadar canınım acıyacağını bileseydim o insanı bu kadar sevmezdim.

hayatta kazanmayı öğrendik ama, yaşamayı öğrenemedik. hayatımıza yıllarımızı kattık ama, yıllara hayat katamadık.

çok şey yaptığımızı sandık ama, hiç bir şey yapamadık. yapamadım. *
    10 -1 ... cehennem tanrisi
  2. 2.
    bir elmanın bölümlenmiş dilimleri gibidir kardeşler. kendi aralarında birbirlerini yiyip, sevgilerini pek belli edemezler. ne zamanki dışardan bir baskı veya üzüntü ile karşılaşıldığında birbirlerine kenetlenip bütün bir elma halini alırlar. adeta aslan kesilirler,üzüleni korumak için.
    3 ... hoscakal
  3. 3.
    kardeşi olmayanların asla bilemeyeceği bişey
    4 ... tatlilimon
  4. 4.
    (bkz: anlatılmaz yaşanır)
    3 ... fewzi1907
  5. 5.
    hayatını dahi uğruna feda edebileceğin sevgidir..
    3 ... succerbenoth
  6. 6.
    pek çok şeye tercih edebileceğim sevgi. herkes aşık olabilir ki olur da hayatlarının bir evresinde ama herkes ardeş sevgisini tadamaz. küçükken kıymetini bilmeseniz de büyüdükçe aslında sahip olduğunuz en değerli hazine olduğunu farkedersiniz.
    3 ... st27
  7. 7.
    (bkz: ablaların kardes sevgisi)
    ... kabaktadi
  8. 8.
    gözünu bile kirpmadan atese atlamak,
    o leb demeden leblebi anlamak,
    kinder süpriz alip cikolatasini paylasmak,
    hafta sonu sabahin köründe bile olsa "abla yanina yatiim mi" dediginde yorgani aralayip buz gibi olmus ayaklarini isitmak,
    bir haftalik laptopa bir sise bebek yagi döktükten sonra bile sabirli kalabilmek,
    entari yazarken kucakta uyuya kalan kardesi uyandirmamak icin tek elle yazmaya devam etmek, hatta bkz bile vermek gibi bisi olsa gerek. *
    4 ... nonsense
  9. 9.
    sürekli dövüşülen,punduna getirip anneye ispiyonlanmaya çalışılan,bisikletini elinden almak için türlü rezillikler yaptığınız kardeşi sevdiğinizi hiç anlamazsınız ta ki birgün ölümcül bir hastalıkla pençeleştiği o küçücük çocuk yatağında onu o kadar aciz gördüğünüz ana kadar.bahçede bisikleti,bez torbanın içinde bilyeleri,futbolcu kartları bir yana savrulmuş hepsi içinize batıp batıp durur.hastalığı sırasında ateşler içinde yatarken adınızı sayıklar ,öldürür sizi kahrınızdan,yaptığınız o kadar haksızlık için kendinize lanet eder,eğer iyileşirse bir daha onu hiç üzmeyeceğinize dair kendinize söz verir,geceler boyu allah'a dua edersiniz.ve birgün gözlerini açar,sonra tamamen iyileşir,normal hayata dönülür.tabi yine kavga edilir,küsülür ama verilen söz hiç unutulmaz,kardeş anaya babaya karşı her daim savunulur,gerektiğinde son kuruşa kadar borç verilir,kız arkadaşıyla barıştırılır,yeri geldiğinde şebeklik yapılıp güldürülür.çünkü kardeş insana Allah'ın en büyük lütuflarından biridir.ve sevgisi de o denli büyük olur...
    2 ... herpes
  10. 10.
    sıklıkla kardeslerden büyük olanın hissettigi duygudur. öyle her an hissedilmez, hissedildiginde ise tüm katıksızlıgı ve yogunluguyla hissedilir..
    2 ... saprofitpardus
kapat