bugün

(bkz: kardak)
gün itibarı ile çevresinde türk ve yunan botlarının it dalaşı yaptığı adacıklar.

bunu ben demiyorum vallahi ntv' diyor.

demek ki ntv' ye göre hücum botlarımızın jet motorları ve kanatları var. farkedememişiz.
Allah vere de Yunanlılar Şah türbesi olayına bakıp saldırmaya kalkmasalar. Bizim salaklar tek tek o kayaları taşımaya kalkarlar şimdi.
gerilimin gün ve gün arttığı kayalıklardır. savaş yanlısı bir insan değilim ama yunanistan bize kafa tutabilecek bir ülke olmadığından bu güne kadarki tepkisizliğe hep kızmışımdır. Bu gün malum partinin izmir Milletvekili ve Meclis Milli Savunma Komisyonu Üyesi Hüseyin Kocabıyık twitterden yaptığı paylaşım;

“1996 yılında Başbakan Çiller Kardak’da Yunan gemilerini batırın talimatı verdi. Dönemin korkak deniz komutanı bu emri yerine getirmedi. O gün siyasi talimat yerine getirilmediği için Ege’de Yunan şımarıklığı devam ediyor. Ama Yunan şunu bilmeli. Türkiye 96 Türkiye’si değil. Yunanistan’ı uyarıyorum: 1996’da bir korkak amiralin sayesinde kurtuldunuz. Bizimle Kardak oyunu oynamayın, sizi vururuz.”
seçim hedesidir. önce kaptırılan 16 adayı geri alın amk.

kardak adacığının durumu tartışmalı bir konu ama kaptırılan adalar bizimdi.