1. 1.
  çok güzel. üşüsen de donsan da ki karlı havalar o kadar soğuk olmaz, değer. bir de kulağında kulaklıkların müzik dinliyorsan tadından yenmez.
  2 ... nihan
 2. 2.
  ayakkabının gacır gucur * sesler çıkarmasına neden olur.
  1 ... kasgarli tost
 3. 3.
  ayakkabılar su geçiriyorsa tam bir eziyete dönüşür.
  2 ... sechqeen
 4. 4.
  basılmayan, ayak izi olmayan yerler tercih sebebidir.
  1 ... rainfall
 5. 5.
  insanlar kardan hızla uzaklaştığından, bomboş cadde ve sokaklarda sessizliği dinleyerek yürümeye sebebiyet verendir. sessizlik güzeldir.
  1 ... legend of the stranger
 6. 6.
  (bkz: kar botu)
  ... brunglace
 7. 7.
  düşmemek için yavaş yavaş ve dikkatli olarak yapılması gereken yürüme. iki ayağı da orantılı yere basmak lazım. su birikintisi gözü yanıltsa da kesinlile basılmamalı. en tehlikeli olan küçük su birikintisinin buz halidir. karlar arasında sinsice saklanmıştır.
  1 ... imper
 8. 8.
  offf çok zor olan eylemdir... hele bir de ömründe kar görmemiş bir insan için... çok çok yavaş ve dikkatli yürümek gerekir. tam bir eziyettir.
  2 ... la marguerite
 9. 9.
  dar bir kot giyip, elleri de cebe soktuktan sonra düştüğünüzde, kafanızı kırmak için hiçbir engelin bulunmadığı eylemdir. ankarada denenmesi bilhassa tavsiye olunur, blok düşüş için ideal bir yerdir.
  3 ... beat
 10. 10.
  kar ege insanını bozar kardeşim, hele de ilk kez karşılaştığında... böyle bir penguen gibi yürürsünüz, içinizi bir korku kaplar " ah, şimdi düşeceğim de rezil olacağım diye! * ama zaman geçtikçe alışırsınız ufak tefek aksilikler yaşasanızda. o bembeyaz görüntüyü özleyebilirsiniz bile...
  1 ... absolute serenity