bugün

5 dakikaya kalmaz düşüldügü için solugu hastanede alırız.
belki de paramızın olmadığını gösteren durum. her şey e aynı spor ayakkabı giyilir. dikişleri patlamıştır ama olsundur daha 7 yıl daha kullanılır...**
bir teoriye göre botların altı tırtıklı olduğundan kar burada bulunan boşlukların arasına dolar,yürüdükçe orada sıkışır ve ayakkabı daha kaygan bir hale gelir,dolayısıyla spor ayakkabıdan pek de farkı kalmaz ****
çanağı kırma sebebidir *
yan apartmanda oturan zengin teyzenin oğlunun eskiyen spor ayakkabısını giymek zorunda kalan bir kapıcı çocuğu için hiç de yadırganmayacak şeydir. terlik giymediği için mutludur, kar yağıyordur ve ayağında ayakkabısı vardır, hem de çok mutludur * *
(bkz: karda kösele ayakkabı giymek)
adidas süperstarları temizlemek için en ideal yöntem.
bir kere bu hatayı yapmıştım. belli bir hatadır bu.

evden çıkarken mis gibi olan havaya aldanıp, spor ayakkabı giymiştim ancak henüz taksime vardığımda karla karışık yağmur başladı. çok önemsemedim, ancak gece gittiğimiz mekandan çıkarken yerlerin bembeyaz olduğunu gördük. metro istasyonunda da popomun yerle temasını yanımdaki arkadaşım engelledi. ertesi gün de, eve giderken epeyce bir kayak yaptım hem de kayak takımım olmadan. kısacası, hatadır, olmaz. spor ayakkabı, karda kösele muamelesi yapar kendine.

(bkz: bir müsibet bin nasihattan iyidir)
amatör kayak yapma girişimi.
eğer spor yapılacaksa normal olan bir davranıştır.
bakkala giderken gerçekleşen eylemdir. hemen uğraşmadan iki dakikada gidip ekmek almak için mantıklı duran harekettir.
(bkz: bir sivas klasiği)

yerde 20cm kar ve 10cm de buz varken; adidas bunlar kaymaz kardeşim! diyen insanity. * *
muzur öğrenciler için düşüp okulu kırma nedeni.
normalde sıcaklığı -16leri bulan kış sabahlarına göre bir sabah uyandığınızda eğer termometre 2 dereceyi gösteriyorsa hava güzel bu gün diyerek normal olarak yapacağınız iştir. *
eve vardiginizda, bir de soba karsisinda kurutuyorsaniz coraplarinizi ve ya ayaklarinizi, olusacak kokunun paris'ten bile duyulabilmesi yuzunden guiness rekorlar kitabina girmeniz muhtemeldir.
sonrasında takip eden 2 ila 4 gün; sistit acısıyla odalara sığamamakla sonuçlanan eylem.
converse giymekten çok daha akıllıca olan durumdur.
bot gitmeyi sevmeyen biridir. benim gibi botum var ama insan 2 saat onu giymeye üşeniyor.
Spor ayakkabının türüne ve cinsine göre değişecek bir durum. Ben geçen hafta giyiyordum bi güzel; 2 defa da düştüm. En sonunda spor ayakkabının yan kısmı açılınca Önce ayakkabı tamircisine götürdüm; tamirci -abi bu ayakkabıdan hayır gelmez. Hani yapıştırayım fakat sonra yine açılır dedi. Bunun üzerine 6 ay önce aldığım ayakkabıyı fişiyle mağazaya geri götürdüm. Geri alıp incelemeye gönderdiler. Bende bota daha yakın bir ayakkıbı alıp yolumu devam ettim
Maddi durum sebebiyle olmadığı müddetçe ki marketlerde bile 30tl ye bot satılıyor, karlı havada kösele sivri burun yumurta topuk giymek x birim kıroluksa spor ayakkabı x/2 birim kıroluk birazda zibidiliktir. Bu gözler kazakistan'daki dondurucu soğukta 10 cm buzun üzerinde sivriburun yumurta topuk ayakkabısının arkasına basarak çarşıda yürüyen kıro türk işçisi gördü.
üşengeç olabilir. 220 lirası olmayabilir. spor ayakkabısı su geçirmez olabilir.
1) fakirliğin , yoksulluğun sonucudur.
2) kara kış günü artizlik yapmaya çalışan kişinin yaptığıdır.
garibanlığın sonucudur.
sınıftan bir arkadaşımın yaptığı gibi 'kıyafetine uymuyor' olabilir.
parasızlıktan kaynaklıdır. başka sebep aranması saçmalık.