bugün

(bkz: özezerlik)
yürüyüşten sonra üşüyüp aniden sıcak bir ortama geçilmesi halinde ayakların domates kıvamında kızarıp yanmasına sebebiyet verebilecek eylem.
-sevgiliiim hadi karda yalinayak yürüyelim mii? hani kumsalda yürürdük ya ?
--sevda yarim metre kar var disarida !
-ama hani benim yanimda hep sicacik oluyoduuun
--tamam sevda..sevda kardanadam da yapalim yalinayak !
karda çıplak ayakla bir tur attıktan sonra, bir tur da çıplak olarak atılmak istenecek yürüyüş.*
olayı izleyen anane tarafından aman evldaım ayaklarını üşütme çocuğun olmaz diye uyarı aldırtan eylem.
(bkz: kara basma iz olur)
bikaç dakika denenip, ardından yana yana* soba aranırken, hayatta bir daha denenmemesi gereken bir anı olarak, hafızalara kazınacak olan hede.*
(bkz: kasıntı entry)
(bkz: cırcır olmak)
(bkz: motoru bozmak)
bir karda çıplak uzanmak değildir.

(img:#692167)
En yakın arkadaşın sizi 23 sularında," seni evden alıyorum" demesiyle başlayabilir,
-bakalım beynimizi kontrol edebiliyor muyuz, çıkaralım ayakkabılarımızı bir deneyelim,
+Hasta oluruz yapmayalım,
-Bir şey olmaz hadi bir deneyelim, zaten ateşi deneyemiyoruz hadi risk yok bunda,
+peki madem..
Ayaklar çıkarılır, çoraplar ayakkabının derinliklerine itilir;
Tam burada hain arkadaşın sizin arkanızı dönmenizle ayakkabıları kar yığınlarının arasına atarak;
hadi ayakkabıları bulalım deyip size şoka sokmasıyla kalakalırsınız.
Ayakkabıları bulup dakikalarca gülmenizden hemen sonra eve doğru yol alırsınız,
annemi arayalım da bize çay yapsın deyip çayın hayallerine dalarsınız, ama bilmiyorsunuz ki o andan sonra artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını.
Diş ağrısının bile önünde saygıyla eğildiği bir acıya merhaba dersiniz, gelmiştir bir kere.
10 dakika boyunca aralıksız ağlayarak evin içini koşmaya başlarsınız acıdan.
Bir ara ruhunuzu ayaklarınızdan teslim ettiğinizi düşünürsünüz.
Sonrasında karıncalanmalar, ve yüksek ateş, 40 dereceyi bulan ayaklarınızı havale geçiriyor sanarsınız.
Annenizin evhamlarıyla bin bir türlü senaryo türer aklınızda, kangren olup ayaklarınızın kesileceğinden tutun, ayaklarınızın ısıdan patlayacak olmasına kadar.
Acıdan hemen sonra tekrar halinize bakıp dakikalarca gülüp, bu yaşanılanları da anılarınıza yerleştirdikten hemen sonra gönül rahatlığıyla çayınızı yudumlarsınız.

Ana fikir; Allah evsizlerin yardımcısı olsun.
bugün balkonda kısa süreliğine yaptığım şey. kısa süreliğineyse eğer mükemmel oluyor, herkese tavsiye ederim.
Kar botlariyla bile soguktan ayaklari aciyan bi insan olarak kesinlikle tesebbus etmem. Ama bi kere kalin corap ve kislik ev terligiyle cikmam gerekmisti. Kesin oluyorum al canimi ya Rabbim falan diyordum en son.
(bkz: )deliyle cinsel ilişkiye girince başınıza gelebilecekler .
Bunu yapmak için muhtemelen çıldırmanız gerekir. Ama yaparsanız benden söylemesi bahara kadar grip olursunuz.
hipotermiye davetiye çıkartmaktır. daha üçüncü adımda meçhul asker anıtına dönüşürsünüz.
Rusya'da millet eksi kırkta vaftiz için göle giriyor, Siz karda yürümek diyorsunuz.
yanında havlu taşımayı gerektirir. yoksa ayakkabı ve çoraplar çok pis kokuyor. kurumasını bekleyince de üşüyorsun.