1. 1.
    Bir de bu tip çocuk (filmin gazıyla) abiyi falan dövmeye kalkışırsa sonuç çok farklı olacak kardeşini dövmesi sebebiyle fazla elektriğini boşaltıp yatağa gidebilecek çocuk ,dayak yediği için ağlayarak da yatağa gidebilir..
    1 ... rasko
  2. 2.
    pikaçu izleyip prize parmagını sokan hiiimen izleyip kılıç kuşanan, süpermen izleyip 3. kattan atlayan çizgifilmperest hale getirilen bebeciklerin bu duruma gelmesi normal tabi ama ben nedense hala temel reis izleyip ıspanak yiyen gormedim.
    3 ... liberty
  3. 3.
    karateci çocuk filmini izleyen her çocuğun başına gelmiş durum. film bir güzel izlenir, figürler iyice beyne kazınır*. film bittiğinde de sıcağı sıcağına kardeşin üzerinde denenir...
    1 ... denizci cakabey
  4. 4.
    (bkz: karete ne lan) *
    1 ... trablus
  5. 5.
    karate filimlerinden nefret eden bir kardeşin ortaya cıkması.
    1 ... meksikalı
  6. 6.
    çocukların izledikleri filmlerden ne kadar etkilendiklerinin büyük kanıtı olan durum.
    ... zevk-i sefa
  7. 7.
    çocuğun psikopatik eğilimler taşıdığını ispatlayan olaydır. her çocuk karate filmi izledikten sonra kardeşini dövmediğinden, yapan çocuğun ilgisizlik ortamında öfkeyle büyüdüğü söylenebilir.
    ... legend of the stranger
  8. 8.
    baba-kardeşini niye dövdün murat?
    kareteci psikopat-murat değilim ben, bundan sonra bana çekiçen diyeceksiniz!
    baba-hanım çocuğu yatılı okula veriyoruz.
    ... imam
  9. 9.
    Benim kuşağım çok iyi hatırlar. Beta yada Vhs kasetleri, kasetcilerden kiralanan ninja filmleri veya en önemlisi ve hiç unutamayacağım jackie Chanın filmleri (The Young Master, Drunken master).
    allahım kardeşle belki 10 kere seyrederdik sonra heyyyttttt ben sarhoş ejder, kardeş şaşkın maymun. (yaşca büyük olunca vücutta iri oluyor kardeşten)
    kardeşe doğru bir ucan tekme ve kardeş doğru kapıya ve kütttt...
    -abi: hahaha ne vurdum ama şaşkın maymuna....
    bir ağlama hıçkırığı ve
    - kardeş: ben artık şaşkın maymun değilim.
    kafası tutarak ağlaması. (allahım nasıl kıydımda vurdum o tekmeyi)
    not: canım kardeşim emin ol bende sarhoş ejder olmadım o andan sonra... hemde hiç...
    ... camp nou
  10. 10.
    bir nev'i (bkz: ikiz kan) (double impact) vak'ası.

(bkz: van damme)
    ... fena halde leman