bugün

(bkz: su arıtıcıları)
(bkz: brita)
akrabalardan uzak kalmak.
Vesile olduğu pek bir şey yok gibi. Sadece kendi mesleğimde kendimi geliştirebilmem için bana zaman verilmiş gibi hissettirdi o kadar.
Üniversitelerin kapalı olmasından mütevellit, evini kiraya veremeyen yamyam evsahipleri, öğrenci garibanını nasıl sövüşlerim derdine düşmş bir takım esnaf müsveddelerini şahane tokatlamıştır.
Evini 1500 e kiraya veren dangalak, 400 tl' ye bile kiracı bulamayınca ne şahane olmuştur ama...
içimizin yağları eridi mi? Vallahi eridi.
fırsat olmadığı için değil üşendiğimiz için kendimizi geliştiremediğimizi keskin bir dille anlattı bize karantina.
aşırı koşturmalı hayatımı birden bire yavaşlatıp, kendime tam anlamıyla vakit ayırmam ve kendi kendime kalıp yine kendimi dinlememdir.
1. temizlik,
2. Düşünmek,
3. Uyumak.
manita ile traş makinamı beraber kullanmamız.

şaka lan şaka saçımı kesti diye öyle dedim.
intiharım.

coronodan ölmem ama sıkıntıdan öleceğim artık.
her cumartesi ve pazar karantinaya giriyoruz. büyük bir çoğunluk, haftasonu tatil yapan devlet memuru gibi oluyor. Mavi yakalı beyaz yakalıya dönüşüyor. " artık beyaz yakalıyım " diye havalara girerken o da nesi ? 5 iş günü olduğunu bilen patron işçiye haftaiçi yükleniyor da yükleniyor. Karantina tatilinin faturası böylece kapanmış oluyor.
aşçıları plaza insanına çevirmesidir. 48 saatlik mükemmel bir haftasonu tatili.
Evde kalmak, aile üyeleriyle daha sık vakit geçirmek. Tez yazmaya odaklanmak, film izlemek, kitap okumak, yazı yazmak,dinlenmek, ev yemeği yemek, çayın dibine vurmak, insanlara yardım etmek,resim çizmek, bulmaca çözmek, bakım yapmak, kilo almak. Evi diskoya çevirmek, hunharca içki içmek, bol bol seks yapmak.
sessizlik ve temizlik.
Ateizmin artması. Hoca ezan okuyor, sonra vamiye gelme diyor mk. Dine güncelleme geldi.
birikim
"aa evde uğraşırım ben bunla" denilip ama alınmayan şeylerin alınması
öğrenmeye zaman ayrılmayan şeylere zaman ayırma.
uyumama, aynı zamanda asla yapmam dediğim spora başlamama neredeyse sevmeme vesile olmuştur.
ales, yds çalışmak, tez fikirleri üzerinde düşünmek ve “ anasını sikeyim tam kadro bulacaz, yine bana denk geldi!” diye hayıflanmak.
Ha bi de hemşirelik okumadığım her güne küfür etmek.
32 bin !!!!!!!
benim için pek bir değişiklik olmadı.
Her iki gunde bir kitap bitirmek.
1. Bencillikten,
2. Adam sendecilikten,
3. Başına buyrukluktan kurtulmak, en azından kendi payıma.
atı çalınmış büyük dedelerim gibi dertliyim sanki, gecenin dördünde onuncu kez zenıbjeguish dinliyorum. hay.
El ense yatmak. Bildiğin böyle 2.80 uzanıp yatmak. Sadece Çişe kalkıp tekrar yatmak.
görsel
ayan beyan ortada..
Kitap okuma alışkanlığı. Bu zamana kadar yarım bıraktığım, hatta hiç başlamadığım kitaplar için çok üzgünüm. Aslında bir çırpıda okuyup bitirebiliyormuşum. Okuyorum, hoşuma giden yerlerin altlarını çiziyorum ama bir türlü öyle düzenli bir kitaplık yapma, rafa koyma gereği hissetmiyorum. Odada köşedeki boş kolinin içinde duruyor hepsi. Gerçi son zamanlarda hiçbir şeyimde eski düzenim, titizliğim yok. Genel bir vazgeçiş, tükenmişlik hali var üzerimde. Ve sanırım hiç bitmeyecek.
Daha çok entry girmek, Kitap okumak, film izlemek.