1. 1.
    çok fazla olmayandır. ufak bir yarar zarar analizi yaparsanız büyük oranda zararlarını görürsünüz.

ulan en basiti virüs kapıp ölebilirsiniz. bayılıyorsunuz her olaydan olumlu şeyler çıkarmaya.
    4 -4 ... iskender beg
  2. 2.
    Sosyal medyada fazla etkileşim alan esprileri kendi esprisiymiş gibi sözlükte yazanlara da vesile olmuştur.
    9 -2 ... dertler derya olmus
  3. 3.
    Hiç eline kitap almayan arkadaşlarım kitap okumaya başladılar çok acayip
    Bir de ülkedeki müslüman sayısı arttı herkes artık namaz kılmaya başladı ufaktan bak bu daha acayip.
    ... sus giz
  4. 4.
    karantinadan önce 'yiaa hiç evden çıkmak istemiyorum, keşke hiç işim gücüm olmasa da tüm gün evde yatıp film izleyip, kitap okusam' gibi yakarışta bulunanların karantinanın 3. gününde 'biraz daha evde kalırsam koluma dikine faça atacağım' a dönmesine şahit olmamıza vesile oldu.

ve yine bu vesileyle gerçek asosyaller meydana çıktı. heheh.
    7 -3 ... magoa de nemesis
  5. 5.
    Tüm maddi kaygılara ya da çıkarlara sebep yapılan savaşların nefretlerimizin boş olduğunu gösterdi. Savaş olan heryerde ateşkes sağlandı virüse sebep. Virüs bizi öldürmesin de salgın geçince biz birbimizi öldürelim düşüncesi olmaz umarım. Ölmeye devam edilecekse anlamı kalmaz ateşkesin. Masumlar, ha virüsle ölmüş ha mermiyle, bombayla. Ne farkedecek? Kalıcı olur ateşkesler ve barış sağlanır inşallah. Fani dünyadaki faniler olduğumuzu gösterdi. Ölümün var olduğunu ve her an hepimizi bulabileceğini, dışarıda bir yerlerde tetikte beklediğini gösterdi. Birlik, dirlik ve dayanışma içinde olmamız gerektiğini gösterdi çok basit bir şekilde. Açıklanan tedbirlere herkes uymazsa, hepimizin sağlığından ya da hayatından olabileceği gerçeğini gösterdi. Sen şucusun, ötekiler bucu diye bölüne bölüne bir şey elde edemeyecegimizi gösterdi. Misal, Bir kısım insan tedbirlere harfiyen uyuyor olsun, bir kısım ise az bir kısmına uyuyor olsun, bir diğer kısım insan da hiç uymuyor olsun. Bu durumda sonuç ne olabilir? Felaket. Her bireyin yaşam hakkına tehditler oluşur. Bu adaletsiz gelir sisteminin yok olması gerektiğini de gösterdi. Bu şekilde yürümüyor işte. Onlarca yıldır aslında yürümüyordu. Birkaç bin insan dünyayı yiyorken geri kalan garibanlara dahil kısımdaki bazıları ise açlıktan ölüyor. Sosyal mesafenin, yaşam alanının, her bireyin yaşam biçiminin, yaşam alanının, fikirlerinin, duygu ve düşüncelerinin özgür vs hür olmasının önemini gösterdi. Ben, sen, o, bu değil hepimiz bir olup, saygı, hoşgörü ile dayanışma ruhu içinde olursak sağlıklı ve huzurlu yaşayabilecegimizi gosterdi. Daha bir sürü şey var. Bunları göstermeye vesile oldu ama gördüklerimizi düşünüp, kabul edip, idrak edip, sonrasında benimseyerek öğrenebilecekmiyiz? Asıl mesele bu. Aksi halde güzel ve hayırlı şeylerle karşılaşma ihtimalimiz yok bence. Düşüncelerim böyle.
    1 ... huzursuz adam
  6. 6.
    can sıkıntısından yapılan korunmasız s*kiş/sevişme/sonuç.*
    -4 ... sgkli yazar
  7. 7.
    tekrarlıyorum evde yarim biraktigim ve canimi sıkan ne varsa tamamlıyorum. daha duzenli bi insan oldum. karantinadan sonra yapacaklarimi siraladim. bitmeyen kitaplar bitti.
    3 ... hipotalamusumkayip
  8. 8.
    Ben hep karantinadaymışım bunu farkettim. Teşekkürler kpss. Hayatımda hiç bir değişiklik yok sadece dershane tatile girdi işte. Yolda harcadığım zamanı burda harcıyorum.
    8 ... turuncuuu
  9. 9.
    Başkalarının karantinası, benim rutinimmiş.
    Birde annem, babam birazcık duyarlı iki ebeveyn oldular. Mesela annem havaalanında çalışıyor, babam ise su an yurtdışında.
    Kac gundur gittigi ülkede karantinaya almislar ulasamadik bir sure. Ulastigimiz ilk an dedigi sey “ o salaga yaklasmayin, evde maske takin o size hastalik bulastirir” .
    Ayni sekilde annem de “ o geri zekali gelince yanina gitmeyin, sizi hasta eder o mikrop “ .
    Ailem aşırı duyarli ve sevgi dolu..
    8 ... toskaa
  10. 10.
    uzun vadede kafayı yemek olabilir. bekleyip göreceğiz.
    ... elmander vs kewell