1. 1.
    (bkz: sözlük yazarlarıyla röportaj) projesinin ikinci röportajı. Sorular zamanla daha iyi olacak.röportajı veren arkadaşa teşekkür edip başlayalım.

öncelikle hoşgeldin. sorularıma başlamadan önce, cevap vermek istemediklerini pas geçebilirsin. lafı çok uzatmadan sorulara geçelim.

1- reel hayatından bahseder misin? kaç yaşındasın nerede yaşıyorsun. meslek öğrencilik durumu nedir?

25 yaşındayım bilgisayar mühendisiyim istanbul'da yaşıyorum. satranç ustasıyım, karikatür çizerim, edebiyat, bilim ve felsefeyle ilgilenirim.

2- kaç yıldan beri sözlüktesin. bu kaçıncı hesabın?

1 yıldan fazla süreden beri sözlükteyim ilk hesabım

3- neden bu sözlüktesin. ortamı sevdiğinden mi alışkanlıktan mı yada başka bir sebep?

bu sözlükteyim çünkü şimdilik takılabileceğim en cazip ortam burası eğer ekşi sözlükte üyeliğim onaylanırsa oraya geçerim

4- sözlükte ne kadar süre daha kalmayı düşünüyorsun?

belli bir süre veremem

5- uludağ sözlük denince akla gelen ilk 3 şey?

Her seviyeden muhabbet. orta çaplı bir ortam, can sıkılınca başvurulan yer

6- sözlükte en sevdiğin 3 yazar?

bunca süredir özellikle takip ettiğim hiçbir yazar yok önüme ne gelirse okuyorum entry e göre değerlendirdiğim nicklere fazla bakmadığım için bilmiyorum.

7- sözlükte en nefret ettiğin 3 yazar?

Essy, lilith 3. yok

8- sözlükte özellikle sürekli olarak entrylerini takip ettiğin birileri var mı varsa neden?

cevabını 6 da verdim

9- başka sözlüklerde yazıyor musun burayı diğerlerinden ayıran nedir?

bir ara inci sözlükte yazıyordum oranın seviyesi burdan daha düşük ve daha toy insanlar var. burası bir tık daha yukarda olduğu için burada yazıyorum. dediğim gibi mecburiyetten burdayım yoksa hiç düşünmem ekşiye giderim.

10- sözlükte 3 şeyi düzeltmek istesen bunlar neler olurdu?

i.aşırı açılan cinsel başlıkların önüne geçme ii.aşırı küfür eden ve kalitesiz içerik paylaşan yazarları ip den engelleme. iii.sözlüğün popülasyonunu arttırma

11- zall hakkındaki düşüncen?

Zall sanırım sözlük sahibi onun dışında hiç bir bilgim yok. ama buranın sahibi diye özel bir hayranlık beslemiyorum. mesaj atsa işim olsa cevap vermem.

12- röportaj projesini nasıl buldun?

proje güzel farklı bir aktivite yapıyor insan ama daha kaliteli sorular sorulsa ve sözlüğün daha geniş kitlesine hitap edilese ve bu sorulardan elde edilen istatistikler yapıcı bir şekilde kullanılsa daha iyi olur.

Düşüncelerini paylaşan yazara çok teşekkürler.
    1 -4 ... 1 station insani