bugün

aydınlık olmayan. siyahla tanımlanabilen.
ışıksız
kendi yüzünü tanıyamamak.kendi yükünü...
ing dark
yitirilmiş düşlerin ardından gölgesine kapılıp gidilen soyutluk..
siz ışık olduğunuzda zarar veremiyen durum
aydınlığın zıddı. ışık kaynağının olmadığı durum.
bazen kendini insana aratan ışıksız ortam. duygularını saklamak, görmemek için ya da tam tersine duygularıyla başbaşa kalabilmek için kendini saklar insan. karanlık arar; ama sonra hep orada kalmak ister. nereye kadar? az da olsa huzur bulur insan.
yeraltı karanlıgıdır.
fr.obscure
açıkca görünen hiçbirşey çekicilik barındırmaz. Karanlık bir perde gibi kainatı örter, korur, yaralarını sarar. Doğaya dinlenme fırsatını verir ve gizem katar.
tembel,ici gecmis ucuncu nesil yazar . *
ayrica daha sabah olmadan bas agrisi nedeniyle mizmizlanmaya baslamis , sen misin bu kadar karistirip icen diyesim gelen arkadasim.
en karanlık an, şafak sökmeden az önceki andır.
pek çıtı pıtı, az buçuk uçuk biraz da kaçık; öz'de ise süper ötesi olan yazar...
3. nesil yazar. *
gözyaşlarınızı saklamak ve kimsenin ağladığınızı görmesini istemiyorsanız karanlık işinize yarayabilir.
(bkz: oscuro)
Sanki bu günlerde kafam biraz karışık
Bir ben miyim karamsar
Bir ben miyim karanlık?

furkan yılmaz
ışığın yitimidir, ürpertici ve sessizdir. loş'luktan Yoksun büyük bir derinlik gibidir, ürpertir ya, korkutur insanı..
kalp biraz hızlı çarpar, biraz da gözlerini kapatma korkusu olur...
karanlıktasındır oysa, gözlerin açıkken bile. neden korkar insan karanlık bir yerde gözlerini kapatmaya?
karanlık = sonsuzluk
100. entrymi armagan ettigim dostum.* * darisi senin basina dedigim yoldas.*

ayrica cogu seye soyleyecek lafi olan bizlerin, yazma konusunda neden bu kadar ince eledigimizi ya da uzak kaldigimizi oturup konusmamiz gereken yazar arkadasim.karar verdigimiz gibi interneti yasamimizdan cikarmayi basariyoruz mu ne!yoksa bu suskunluk niye!*
yüzünü kimsenin göremediğinden ürperten, ürküten öksüz yarı.. içine içine yoğun.
içine girildiğinde beyaza palyaço kıyafeti giydiren bir tür sihirli ayna.
Karanlığa küfretmektense, bir küçük ışık yakın, daha iyi edersiniz... *
huzur veren, sessizliği çağrıştıran durum. ışığın olmaması.

kimilerine göre korkutucu olan, çocukları ağlatan.
yanan bir mumun güzelliği üzerine yoğunlaşırken, görülmesi istenmeyen şeylerin de üzerini örter.
dönülen yer, herkesin döneceği yer.