bugün

her dizide bir laz karakter gormemizin yol açtıgı olay. bu yuzden karadenizlilerde de suc oldugunu dusunmuyorum. "uy" diye irkilip, sözlerine de ara sıra "ha uşağum" diye baslayıp, "daaaaa" diye bitiren karakterler ekranlardan silinmedikce bu boyle gidecek.
Karadenizliden yusuf yusuf tırsan Kürtçülerin, Milli devlet karşıtlarının, liboşların varlığını iddia ettiği kaygı.

Arkadaş ne garip insanlarsınız, Irkçılık yapmayın yapmayın diye kıçınızı yırtıyorsunuz ancak Karadenizlilere karşı baya baya ırkçılık yapıyorsunuz.

Karadenizlilerin komik olma kaygısı yoktur. yeri geldiğinde komiktirler, eğlencelidirler bir ortamda eğlencenin de, arkadaşlığında lokomotifi karadenizlilerdir.

bu ülkenin sonuna dek savunucuları da karadenizliler olduğu gibi.
Çok değil 20 30 yıl öncesine baktığımızda filmlerde genellikle aşşağılanan ve hor görülen gerçek hayattada belirli bir kesim tarafından "köylü" diye tabir edilip dışlanmış olan karadenizli(veya karadeniz şivesi kullanan karakterler) geride bıraktığımız bikaç yıl içerisinde film ve dizilerde birden sempatikleştirilmiş ve bir zamanlar köylü diye dışlanılan o şive kulağa hoş gelip gülünesi bir hal almıştır.
Aslına bakıldığında karadeniz insanı komik değil ilginçtir. Bunu söylerken yöre insanını kastediyorum , yani durumundan yararlanıp bundan bir kâr çıkarmaya çalışan açıkçası bu durumu kullanan şarkıcı türkücülerden değil. yaptıkları enteresan icatları ve sivrizekalılığı ile bilinen karadeniz insanı öncelerde de bu zekasının onda yarattığı veya onu içine düşürdüğü gülünç durumlar nedeniyle fıkralara konu olmuştur.
ibrahim tatlıses'in taşıdığı kaygıdan çok daha az olandır.

(bkz: van tu tri foro)
(bkz: urfa da oxford vardı da ben mi okumadım)
(bkz: seni pezevenklerin elinden aldım)
(bkz: atatürk olmasaydı adım abraham sweetvoice du)
boş bir kaygıdır.olmaması gereken bir kaygıdır.katıldığım her toplatıda gidiğim her meclis , kuruluş , ortam , toplum ve topluluktada söylediğim gibi '' biliyor musun frank bu karadenizliler hiç komik değil. bence onların tek sorunu bütün yemeklerin içine hamsiyide sokmaya çalışmaları''.
yanlis bir önermeden üretilmis kaygidir. tv´ye cikan bikac türkücü komiklik yapiyor diye, bütün karadenizlileri komiklik pesinde kosan adamlar olarak görmek, genelleme yapmanin en üst seviyesidir.

ben karadenizli degilim. bizim mahallede cok karadenizli otururdu ben cocukken. isine gücüne son derece sadik, "dogru" adamlardir karadenizliler genelde. kafalari kizmaya görsün. ben birkac trabzon´lu "usak" tanirim, hepsi de cok disiplinli ve dangalak olmayan tiplerdir.

aile yapilari kokusmamistir. düsene destek olmak karadenizliler de hala vardir. almanya illerinde bizim osman abi vardi. adam o kadar kadin dururken gitti rize´den evlendi- ben onu da biraz abarti bulmustum ama olsun-

yani karadenizlilerin komiklik yapma kaygisi yoktur. her yerden komiklik yapma meraklisi insan cikmaktadir, ve bunu karadenizlilere mal etmek
genelleme yapmaktir. aklima gelmisken...mesut yilmaz da lazdir, insan mesut yilmaz i görünce aklina komiklik gelir mi?....
Yoktur öyle bir kaygı, çoğu zaman komik oluruz zaten.
akdenizliler kadar komik değillerdir. ama gülünç oldukları doğrudur.
Samimi, gerçekçi,idealist oldukları için sizlere böyle gelmektedir ki yaşamış olduğunuz ütopya ya aykırı oldukları için komik olma kaygısıyla sizler yasamaktasiniz
güncel Önemli Başlıklar