bugün

8 liralık fındıklarının fiyatının nasıl düşürüldüğünü unutup, 5 ytlye çıkarılmasıyla acımadan %50 oy verebilen vatandaşlardır. ben de bir giresunluyum ama kimse kusura bakmasın 2 ytl bile çok fındığa. toplumlar hak ettiği gibi yönetilirmiş ya... arada biz niye harcanıyoruz?
Karadenizliler için kürt'ün deniz görmüşü denir. *
bazı kesim gibi kendilerini asla türkiye cumhuriyetinin dışında bir toprak olarak görmeyen, orjinal insanlardır.
mükemmel insanlardır çalışkandırlar ,başladıkları işleri asla yarım bırakmazlar ,inançları hep yerindedir ,yılmadan hep savaşırlar hayatla.
yaptıkları süpriz çıkışlarla dumur eden insanlar. zamanında adamın biri askere gider, acemi birliği foça'ya düştüğü için de söyleyemez ailesine nereye gittiğini. acemi birliğini tamamladığında doğuda çok illet bir yere düştüğünü öğrenir. adam yine söyleyemez ailesine. kendisine bir şey olması halinde ailesinin bile telefonunu veremez, kuzenininkini verir. dağıtım izni için kendi oturduğu şehre döner. bir arkadaşına uğrayıp durumu anlatır. izninin bittiği gün, 1-2 saat önceden otobüs garına gider bu adam. başını önüne eğmiş beklemektedir. hayatında belki de kendini en yalnız hissettiği andır. az bir zaman geçer, biri omuzuna dokunur "ne yapıyosun yanlız başına yeğenim" der. adam kafasını kaldırır. 20-30 kişilik bir güruh karşısında durmaktadır. hiç tanımadığı adamlar bile kendisine para vermeyi teklif eder. duygularını belli etmekten nefret eden bu adam, herkesle selamlaşıp öpüştükten sonra, çareyi tuvalete kaçmakta bulur.
hemen her ilde en az bir fırın ya da pastane işleten insanlardır.
bu işi iyi yapıyorlar. *
olmakla gurur duyulması gereken; yurdumuzun kuzey tarafında bulunan bölgenin halkı'dır.
Karadeniz insanı gururludur , nurludur , insan ayırt etmezler , kimseyi yemek yemeden göndermezler , çay onların baş tacıdır çay sohbetleri bir harikadır , özlü sözleri duyulmaya değerdir , kadınları çalışkandır hiç yorulmadan çalışır. Karadenizli olmaktan mutluyum.
(bkz: karadenizlileri döneklikle suçlamak)
Karadenizlilere Milliyetçilik ajitasyonu yapan Kılıçdaroğlu şöyle buyurmuş:
Karadenizliler milliyetçidir diye bir algı var aslında bir algı değil bu.

Eğer siz ulusal Kurtuluş Savaşı'na Samsun'dan başlamışsanız elbetteki Karadeniz farklı bir Karadeniz olacaktır.

Ya kardeşim, daha açık nasıl yazabilirim, bilmiyorum. Bu CHP varken, maalesef bu AKP daha MAZUR...
It s me.

Ahan entry.
mallık değil de ben bu yolu yapıyorum yaparken de köprüyü kaldırıp insanları mağdur etmeyeyim düşüncesi olabilir. ama her türlü komik bir manzara ortaya çıkmış.
her kesimden,
her alandan,
her ilden,
her ilçeden,
her semtten,
her mahalleden,
her üniversiteden,
her fakülteden,
her bölümden,
her sınıftan,
her platformdan ve
her sözlükten

mal ya da mallar çıkabilir. ama bunu genele yaymak art niyet veya genel itibari ile daha büyük bir mallığı gerektirir.
köprünün veyahut haberin karadenizlilerin mal olduğuyla ne ilgisi var. asıl mal (bkz: karadenizlilerin mal olması) başlığını açıp altına saçma sapan , gerzekçe , gereksiz gerekçesiyle bu söylediğine inanan zavallıdır.
12 de işleri biter.
Altına imza atılacak tespit. Evet.
Kısacası bir Gavat nidası.
Ama kızları güzel ağa. Ordulu kızlar çok güzel mesela. Beyaz ten felan. Neden bu kadar güzeller bilmiyorum. Pm de detaylı tartışmak isteyen ordulu kız varsa tartışalım.
Çekememezlikten ortaya atılmış bir mal beyanıdır. Ülkedeki en parlak zekaya sahip ve vatansever insanların karadenizli olması birilerinin bir tarafını zorluyor galiba.
o zaman siktirin gidin yemeyin vakfıkebir ekmeğini, akçaabat köftesini, giresun fındığını, ordu çikolatasını, beton helvayı, kuymağı. kullanmayın sürmene bıçağını, zigana tabancayı.

hani bunların yapan mal ya.
MAL OLANI, SATAN ÇOK OLUR.

BiR YAZAR SÖZÜ.
Bakın ne diyeceğim. Siktirin gidin lan Karadenizimizden. Yobazız biz amk. Sizin gibi entel dantel yavşaklara da yer yok.
çok afedersiniz, bir kere daha beyan etmiş idim bu mecrada eğer yamulmuyorsam tabii..
halk arasında bu arkadaşlara kürdün demiz görmüşü diyolla..
halk diyo yani ben değil..yanlış olmasın..
memleketin kürtlerden daha büyük sorunu bu arkadaşlardır..
tabii karadenizli derken trabzon ve rizeyi kastediyorum..
diğerleri işte karadenize kıyısı olan illerin insanları kıvamındalar..
kürtlerin yaşadığı coğrafyada ve 1000de birini yaşasalar varın o zaman siz görün neler oluyor..
gerçi zoru görünce de viyaklar ya bunlar neyse şimdilik burada ara verelim..
uyanık geçinen ama aslında itici olan bir halktır.
değiştirilemez sabit fikirleri
samimiyet ile bokunu çıkarma eşiğindeki ilişki türünü ayırt edemediklerinden dolayı yaşadıkları gereksiz laubalilik sizi onlardan hızla soğutabilir.
dun adi ve tembeldik bugun mal olduk cok sukur dedirten tespitimsi mevzudur. samsundan sonrasi diyin bari lan bizim gunahimiz ne *