bugün

bizim karadenizlilerin yaptığı iş. halbuki bunların alayı rum, rus, ermeni, laz dır. ama hala türküz derler hahaha yazık yav.

edit: genç rum rus ermeni ve lazlar rahatsız.

edit2: ben de karadenizliyim ehehhe.
bazı ermeni dönmesi olup da kürdüm diye dolananları rahatsız eden durum.
laz diye dalga geçip aşağılamaya çalıştığın kişiler türkiyenin en zeki ve yaratıcı kişileridir. ve emin ol bu vatanı senden daha iyi korurlar.
gayet doğaldır çünkü türkiye cumhuriyetini kuran türkiye halkına türk milleti denir.
karadenizli olup, rus'a, rum'a, komüniste ve din tüccarı akepeliye karşı durmak gibidir.
Türkiye'de yaşayıp türk vatandaşı olmaktan ötürü ileri gelen durum.
(#19768533) sorunun cevabıdır. *.
bazı tek kaşlı orospu çocuklarının zoruna gitmiştir.

7 ceddi karadenizli olarak tekrar ediyorum;

ne mutlu türküm diyene.
Karadenizliyim. Hem de öyle samsunmuş zonguldakmış oralardan da değilim. Köyüm rizede, büyüdüğüm yer ise artvin. Gürcistan sınırında.

Kanımda ise ne lazlık ne gürcülük var. Öz be öz türküm. Köyde türkçeden başka dil bilen insan yok. 90 yaşında, köyden dışarı çıkmamış nineye, "deden hangi dilde konuşuyordu" diye soruyorum, benim gibi (karadeniz şiveli türkçe) diyor.

Neremiz rum bizim? Neremiz laz, neremiz gürcü, neremiz ermeni ?

Eee yan köyümde gürcüce konuşuyolar. Kasabada lazca. Asimile olmamışlar. Zaten adam köyünden çıkmamış ulan nasıl, nereden asimile olsun? rumca konuşan da var, hemşince(ermenicenin bi şivesi) konuşan da. Biz türkçe. Niye ? Onca lazın, gürcünün, rumun, ermeninin içinde niye türkçe konuşuyoruz ta rizenin, artvinin dağlarında ?

Çünkü biz türk'üz arkadaşım.
Türkiye'de yaşayan Laz, ermeni, rum sayısını bilmeyenlerin sanrısıdır. Tüm doğu karadenizlileri laz sanıyorlar ya, cehalet güzel şey. Yaklaşık 250 bin laz, 5 bin rum, 70 bin ermeni var. Sadece Trabzon, Artvin, rize üçlüsünün nüfusu 1 milyonu geçiyor zaten. Nerede oran-orantısını s*ktiğim dememek elde değil.

Keşke Laz olsaydım, dili bilseydim, orası ayrı tabi.

Linkler içimizdeki cahilleri aydınlatacaktır, trölleri asla.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Lazlar
http://tr.wikipedia.org/wiki/T%C3%BCrkiye_Ermenileri
http://tr.wikipedia.org/w...T%C3%BCrkiye_Rumlar%C4%B1
34 senedir yaptığım, ülkesini benim kadar seven başka bir milliyetçi daha varsa beklerim....
bosna doğumlu babam,annemin annesi de bosna doğumlu. türküm!

problem?
Ne demişler "laz aklı kaz aklı"

Pontus Rum'ları yenilmiştir ama Pontus rumları Karadeniz'den silinememiştir.
türkiye cumhuriyeti'ni ve anayasasını benimseyip anayasanın kendisine verdiği hakla kendine türk diyen karadenizlinin durumudur.
insanım ırk denilen şeyse insanların kafalarında oluşturdukları hayali çizgilerden ibaret. sizin hayali çizgilerinize göre lazım. sorana da ugandalıyım diyorum.
Dunyadan haberi olmayan cumlesinin vucud bulmus beyani.
önemli olan etnik köken değil adam olmak.

o da Karadenizlilerde eksik maalesef.
ve de şaşırmıyorum. bir gün bu topraklarda kürt kalmadığında, saracak başka birini bulacaklar elbet. faşist düşüncelerini icra etmeleri gerekecek.

bir tür zorunluluk. birilerini dışlamaları, bunu da yaparken kendilerini övmeleri gerek.
Pontus torunları rahatsız!

Doğu Karadeniz'de birçok köyde insanlar biz Ermeniyiz diyor. Gürcüler, rumlar, ermeniler... Türk hariç hepsi var.
Çepni boyunun varligindan habersiz trollerin safsatasi.
Universitede merak edip babaannemin kullandigi kelimeleri arastirmistim hepsi oz turkceydi. Karadenizde rum ermeni laz hepsi var. Ama onlar ben turkum dedigi surece turkler. Onun bunun bok atmasiyla da turklugunden bisey kaybolmaz.
Not: trabzon ağasarliyim.
Batıdan Trabzon'a kadar gayet doğrudur.
Salavat getir pezevenk.

Hayır Nick okumadım.