1. 1.
  Fıkralardaki temeli laz sanmakla benzer olan durumdur.
  1 -1 ... balikdami
 2. 2.
  karedenizdeki bütün insanları laz sanan insandır. onun için hepsi laz ve karadenizlidir.
  ... kibircik
 3. 3.
  hayır efenim giresun da hiç yoktur denilesi insandır.
  1 ... format process
 4. 4.
  bir lazla karadenizlinin arasında milyonlarca farkı ayırt edemeyen veya popüler kültür denen olgu yüzünden tüm karadenizi laz sanan insandır. fazla takmamak lazımdır gözümdeki değeri sıfırdır.
  3 -1 ... eskizamanhikayesi
 5. 5.
  bütün çinliler japondur ilkesini benimsemiş insan.
  4 ... dominick
 6. 6.
  çok önemli bir olay değil.
  2 -2 ... soyler
 7. 7.
  lazın bir etnik grup adı olduğunu bilmeyen insandır. laz kelimesinin bütün karadenizlilere yönelik olarak kullanılan bir lakap olduğunu düşünür.

  işin ilginç yanı çoğu karadenizli de bunu böyle sanar.
  1 -1 ... rasyonel sosyalist
 8. 8.
  efendim bir zonguldaklı eğer istanbulda yaşıyorsa iş arkadaşları ve çevresi tarafından laz aşağı laz yukarı şeklinde çağırılır, zonguldaklı derki biz değiliz laz asıl lazlık kastamonululardadır, kastamonulu derki sinopludur, sinoplu derki samsun...bu böyle gider ta rizeye kadar rizeli derki artvinlilerin hepsu lazdur, artvinli tartışmaya son noktayı koyar, gerçek lazlar rusyanun megrel undadur.
  2 ... vasifsiz isci
 9. 9.
  trabzon'un bir kaç köyünde yaşayan lazlar vardır, fakat trabzonluların geneli laz olmamasına rağmen, trabzonluların bir çoğuda kendileri laz olarak tanımlar. komiktir.
  1 ... cinneti manyak
 10. 10.
  lazlar türk değildirler.amma velakin büyük cogunlugu, türk olmamalarına rağmen başkalarının türk olmama hallerine sert tepki gösteren son derece duyarlı arkadaslardır.
  -1 ... blair waldorf