bugün

"en büyük cahil her önüne gelene cahil diyendir."
görsel
doğu karadenizli diye düzeltilmeli sanki bu başlık. evet. teşekkürler.
Katılmadığım.
Sözlükte Karadenizli yüze yakın insan tanımışımdır.

Karadeniz'de yaşayanlarda bu durum kısmen var.

Ama istanbul ve Ankara'ya yerleşmiş Karadeniz ahalisi böyle değil.
Karadeniz'e zıt yönde bir fikre sahipler.

Ayrıca istanbul ve Ankara'daki çoğu Karadenizli şive ve yöresel pek çok şeyden sıyrılmış; yaşadıkları şehre adapte olmuşlardır.

istanbul'da bu duruma aykırı küçük bir azınlık var tabi halen.
Hani bu 7/24 yaladığınız başkan adayınız ekrem'ciğim varya,o hem trabzon' lu hem trabzonspor'lu.
Bu adam Fenerbahçe şike yapmıştır,2010-11 sezonu şampiyonu Trabzonspor'dur (yüzde yüz haklı)dedi. Adamı şükrü saracoğlunda alkışladınız. işte bu kadar malsınız.
Çok cahiliz çok.memlekete cumhurbaşkanları,başbakanlar,bakanlar,genel kurmay başkanları,kuvvet komutanları,müsteşarlar,valiler,üst düzey bürokraklar vs kazandırdık.
Yönetmek bizim genlerimizde var.
Şu an bile kabinede 4 trabzon' lu bakan var.
istanbul'da büyükşehir ve ilçe belediyelerinde yirmiden fazla her partiye mensup belediye başkanımız var.şu an mecliste doğu Karadeniz kökenli 100 e yakın milletvekili var.20 den fazla valimiz var. Bırakın bu kuyruk acılarını. Kabul edin biz bu ülkenin idarecileriyiz. Bu her zaman böyle oldu,böyle olmaya devam edecek.
milliyetçilik ve islam ile kendilerini kamufle edip her boku yiyen pontus rum kırması tiplerdir. ülkeye her alanda en büyük zararı karadenizliler veriyor. boktan şarkıları, saçma sapan şiveleri, köy peyniri kokan kızları, maço görünümlü pasif gay erkekleri ile bataklığa saplanan coğrafyadır.
Ülkede görülen en büyük cehalettir. Bunlar kendi cebini doldurmayı vatanseverlik sanarlar. Evet.
Bknz; ""Karadenizli şairler, yazarlar, üst rütbeli subaylar, siyasetçiler, karikatüristler, heykeltıraşlar, akademisyenler, sanatçılar, ünlüler vb.""

Nejat işler, Hulki Cevizoğlu,Sabahattin Önkibar, Oktay Rıfat, Zülfü Livaneli, Ali Poyrazoğlu,Sunay Akın, Ferhan Şensoy, Levent Kırca, Can Yücek vb. saymakla bitmez insanın direkt doğduğu veya köklerinin geldiği, ülkeye en fazla sanatçı, gazeteci, aydın, asker vb. değerli, beyin taşıyan insan armağan etmiş bölgedir.

1. Jenerasyon direkt Karadenizli veya 2. 3. kökten Karadeniz kökenli ne kadar çok tanınmış/başarılı insan olduğundan haberi dahi olmayan götten bacak velede anlatmaya değmez ama anlatalım istedim.

Dünyada Karadenizli nüfusu büyük olasılık 20-25 Milyon civarı!Bu insanların 20 Milyona yakını Karadeniz dışındaki bölgelerde veya dünyanın dört bir yanında yaşıyor, salak evladım.

Bu başlığı açan gavat
- Nereli?
- Dedelerinin kütüğü nereye bağlı?
- Eğitim durumu nedir?

Ciddi merak ettim!!!
cahil işte napıcan. bi karadenizde değiller.
akın akın her yerde çoğalıyorlar.
Acı ama gerçektir eğitim şart.
cehaletten ziyade "çıkarcılık" olan mevzudur. bende karadenizliyim tabi tüm sülalemde öyle ancak bizim sülaleden bunlara oy veren toplamda 3 kişi var. dolayısı ile cehalette değil bölgesel bir şeyde değil mevzu tamamen çıkarlar üzerine..

o akrabalardan 2 tanesi bunlardan nemalanıyor. kendi akrabam diye saklayacak değilim çıkarları var bunlardan. kira yardımı alıyorlar erzak alıyorlar ve bir tanesi evinin iskanını almak üzere hiç uğraşmadan. 2 sene evvel memlekete gittiğimde oradakiler ile konuşurken her birisinin senelik 7000 lira çiftçi yardımı aldıklarını öğrenmiştim. arada bilmem ne katkısı bilmem ne yardımı derken adamlar geçimlerini hükümetten sağlıyorlar tabi karşılığında oy veriyorlar..

dün akşamki referandumda bizim oralardan yani kastamonu sinop zonguldak bartın karabük ve samsun civarından hiç ümidim yoktu. rize trabzon giresin gümüşhane ordu tarafından zaten bir şey beklemeyin onlar çıkarları olmasa bile sadece malum şahıs oralı diye gene ona oy verirler. ne anayasa ne başkanlık umurlarında değil adamlara sadece isme oy veriyorlar..
Batılı okumuş cahillerin cehaleti ile birlikte Memleketeki en çekilmez cehalet türüdür. Her şeyden önce alçak sesle konuşmayı bile bilmez bu modeller.. car car car car lan bi sus!
Referandum için söylendiyse geçersiz bir önerme, başta trabzon olmak üzere karadeniz şehirlerinden fink atan araplar'a malını mülkünü satma konusunda ise geçerli bir cümle.
tipik chp zinhiyeti kokuyor entryleriniz oluşum arkadaşlar sittin sene oy vermez size bu insanlar sittin sene iktidar olamassınız, sizden olmayanı sizin gibi düşünmeyenleri aşağıladığınız cahil, bidon kafalı, göbeğini kaşıyanlar gibi hakaret ettiğiniz sürece bu millet sizi adam yerine koymayacaktır koymuyorda, hadi gidin kenarda bokunuzla oynayın hadi bakim.
mide bulandırıcı seviyede bir cehalettir.
olmayan cehalet. niye mi olmayan?
sen karadeniz bölgesinde ki hayırcıları da işin içine katarsan , bende izmirde ki veya ne bileyim hayırın en yüksek oy aldığı her hangi bir yerde ki evet verenlere bakarak konuşabilirim. hoş bir durum değil. karadenizliyim ve Atatürkçüyüm. sevgiler. ..
evet arkadaşlar, her seçim sonrası yenilgiyi kabullenemeyen malum kesimin başlıklarından bir örnek.

sanıyorlar ki biz kendileri gibi balık hafızalıyız. siz sanıyor musunuz ki gelecek seçime kadar bu yaptıklarınız unutulacak!

hayır unutulmayacak ve siz yine iktidar olamayacaksınız.
Trabzonlu olarak katılıyorum.
Erdoğan'ın oy deposu cahil insanlar.
7 hazirandan bu yana bölgenin demografisinden bihaber, yüzde 1lik kürt oylarına takan ırkçı ruh hastalarının bir türlü göremediğidir. Kaldıki ohal.

Not: memleket karadenizin tam ortası. Sinop.
hadi hepsini bir tutmayalım da harbiden çok kötü bir cehalet var adamlarda. kör, sinirli, agresif tipler.
güncel Önemli Başlıklar