bugün

görsel
görsel

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Rektörü Prof. Süleyman Baykal'ın 3 kızı ve 2 damadı, babalarının üniversitesinde görev yapıyor.

Kızlar ve damatlar, öğretim üyesi ve araştırma görevlisi oldu. Durum ‘Böyle bir tesadüf yok' dedirtti.

Rektör Baykal, Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre, “Resmi kayıtlarımız açık. Sorumlu olduğumuz kurumlar var, onlar sorunca da bu bilgiler gönderiliyor” demekle yetindi.

Rektör'ün, kızı Hanife Baykal Şahin, KTÜ'de öğretim üyesi, diğer kızı Leyla Baykal, Dermatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi, üçüncü kızı Elif Baykal Kablan, Mühendislik Fakültesi Araştırma görevlisi.

Elif Baykal Kablan'ın eşi Yavuz Kablan da KTÜ'de iki sınavı ilk sırada kazanıp öğretim üyesi oldu. Diğer damat Mürsel Şahin ise Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi olarak görev yapıyor.

Detaylar:

http://www.cumhuriyet.com...-ciftligine-cevirmis.html

▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎

Şaşırdık mı ? Hayır. Allah ıslah etsin hepsini. Yazıklar olsun.
Akp döneminde klâsik olaylar. Kokuşmuş devlet, denetleme mekanizmaları felç, devletin malı deniz.
Yazıklar olsun.
Ne denebilir. Allah bilir kaç kişinin hakkı yendi.
Bu insanlar kul hakkını bilmiyorlar mı hiç?
Ah almak, bir ömür o 'ah' ile yaşamak..
Bu tür skandallar ancak almanya gibi japonya gibi ulkelerde skandal degeri kazanir. Bizim ulkemizde siradan bir olaydir. Böyle de guzel alistirdilar, normallestirdiler. Bilmedigimiz daha neler var kimbilir?
ülkemin her yerinde geçerli olan bir kavram var. o da torpil.
gözünü sevdiğim ülkem.
Bu ülkeden Bi bok olmaz.
Toplum çürüyor, adalet ve kalkinma dediler, adaletin a si bile kalmadi, kalkinmada ise halk geriledi, onlar ve yandaslari kalkindi.
(bkz: akrabaya torpil yapmak allah ın emridir)