1. 1.
  çoğunluğu renkli gözlü (büyük oranda yeşil gözlü), kısmen sarı saçlı, aynı zamanda eğlenceli, hayat dolu ve neşeli olan bu kızlar; izmir kızları gibi makyajla, saç boyasıyla değil harbiden güzeldirler (doğal güzellik dedikleri bu olsa gerek). bunların yanında izmir kızlari halt etmişlerdir...
  #2712808 :)
 2. 2.
  memleketin tüm kizlari gibi bunlardada hem güzeli hem cirkini vardir.
  #2712813 :)
 3. 3.
  nedense yanakları da al al olur bunların, pek de sevimli ve sevecen hava katar ifadelerine
  #2712825 :)
 4. 4.
  yan bakanları, karadeniz erkeklerin tarafından elde tüfek ile damda kovalanan kızlardır.

  birinde elemanın biri yakalandı, ben kızın abisi vuracak sanmıştım.
  #2712828 :)
 5. 5.
  sürekli dizilere delikanlılıklarıyla konu olan kızlar.
  #2712840 :)
 6. 6.
  feminist olsa gerektirler.
  #2712842 :)
 7. 7.
  esas kızlardır.
  #2712848 :)
 8. 8.
  çekilmiyor nazları...
  #2712898 :)
 9. 9.
  (bkz: laz kizi/#4697706)
  #4697709 :)
 10. 10.
  Delikanlı, miroğlu takılan kızlardır.Ayrıca hamsi romantiklikleri vardır.
  #4697818 :)
 11. 11.
  dobra olayım derken itici olanları hariç güzeldirler. bu dobra olma olayı da tüm kızlar arasında bir yaygınlık gösteriyor. olmasın.
  #5650288 :)
 12. 12.
  kızları iyidir de babaları ve abileri tehlike arz eder...
  #5650296 :)
 13. 13.
  diğer karadeniz illerinde ki kızları bilmem ama özellikle giresun kızları yalancı,içten pazarlıklı,şımarık,burnu 1 karış havada,riyakar ve iki yüzlü olurlar..
  #5650303 :)
 14. 14.
  ileride karadeniz kadını olacak kızlardır. karadeniz kadını da kendine has bir kadın profili çiziyor. böyle gerektiğinde dimdik duracak kadar güçlü; ama eşine de sadık ve saygılı. ev işine yatkın, saf; ama akıllı bir profil. aslında tanıdığım karadeniz kadını yok. bu imaj nerdendir bilinmez.
  #5650316 :)
 15. 15.
  (bkz: şevval sam) *
  #5650350 :)
 16. 16.
  candır. canandır...
  karadenize yüzünü az gösteren güneş gibi
  az gösterir sevgisini...
  bilir ne kadar çok gösterirse o kadar azalacağını çünkü...
  ya da çekinir..
  baskı altındadır...
  entarilerinin altından görülen pamuk gibi bacakları
  al yanakları
  yazmasından dökülen bele kadar saçları
  koklayıp da içinize çekmek istersiniz mis kokularını...
  çiçek kokarlar...
  hanımeli kokarlar...
  mistirler...
  #5783591 :)
 17. 17.
  yöredeki çocukların erkek-kız farkı gözetilmeksizin yetiştirilmesinden dolayı,delikanlı sert bakışlı elinden her iş gelen kızlardır. her kula karadenizli bir gelin lazımdır.
  #6200498 :)
 18. 18.
  çay, fındık, mandalina, portakal, kivi taşıdıkları için kaslı, karadenizden etkilendikleri için dalgalı, harbi ve zamansız olurlar.
  #6482041 :)
 19. 19.
  karadeniz oldukca buyuk bir cografya oldugu icin dolayisiyla erkegi de kadini da farkli karakterde, huylardadirlar. Bir cok farkli koken gecmisi vardir bu bolgemizin*****. karadeniz kizini ele alirsak eger yorenin doğal sartlari geregi fiziksel olarak cevik, guclu ve de agir islere yatkin olurlar. Genlerinden gelen bir emek firtinasi eser gunluk hayatlarinda. kolay lokma yoktur, korkup kacmak ayiptir. verilen her is, ustlenilen her sorumluluk, alin teri ile genellikle yardim alinmadan halledilmelidir.* genellikle pek okutulmazlar oysa ki bilime, bilgiye ve dunyada olup bitene muthis derecede meraklidirlar. ogrenmeyi severler yani... her turlusunu. paylasmayi ondan daha da cok severler. Dolayisiyla da oldukca konuskan, ici disi-disi ici kizlarimizdir bu cevherler. Samimiyetleri bakidir. Babalarindan genelde cok ilgi gormezler ama goreni de pek bir ozguven doludur. genel karadeniz erkeginin tutum ve yasayis sekli ise malumdur.*
  Renkli veya ela gozlu, al al yanaklari olan, beyaz ve bugday tenli, kumral veyahut esmerimsi kizlarimizdir. esmer olanlari az da olsa vardir ki hakkaten afet-i azamdirlar kendileri. dik durur, yenilmez, egilmez, bukulmez, kimine gore odun, kimine gore cicek gibidir karadeniz kizi**. ask mesk olaylarinda genel de soguktur daha dogrusu oyle gorunur disaridan. karadeniz gibi firtinalarla doludur oysa ki ici. Ama yetistirilis tarzi olsa gerek ki hislerini paylasmayi uygun bulmaz, paylasirsa bunun art niyetle kullanilacagindan korkar. cunku karadenizde gurur ve namus her seyden once gelir. bir cok evin motivasyon kaynagidir gururlu bir aile olmak ve bundan guc alir bu insanlar. E haliyle bu asilandigi icin karadeniz kizlarimiz da hislerini paylasip incinmekten ve gururlarinin kirilmasindan korkarlar.

  guvenlerini kazanmak peygamber sabri ister bu yuzden.

  sevmekse eger mesele, karadeniz kizindan daha yurekli oldugunuzu ona kanitlamaniz gerekir. gotunuzu yirtmaniza gerek yok bunun icin*. samimi ve sevkatli oldugunuzu, sevginin karadeniz kadini icin "emek" demek oldugunu bilmeniz ve bunu kalbinizde de hissettiginizi hissettirmeniz yeterlidir. Deli sever sonra... sevmez hatta. baska turlu olur. baska turlu parlar o yesil gozler. ordadir, yaninizdadir, ihtiyac duydugunuzda nese kaynaginiz veyahut sevkatli bir siginak olabilir. Sonra korur sizi. Evet, kadin basina sizi sizden daha iyi korur. Siz bakarsiniz, onlar gorur cunku. Hayatla cebellesmislerdir cunku. Sen, ben, o gibi buyuksehir pisiriklarindan haz duymazlar pek. Erkeklerinin de dik durmasini ister. erkegin karizmasi uzun boyu ve atletik fiziginin disinda, agzindan bos cikmayan soz ve guven verici bakislaridir. biraz maçoluk her hatun gibi karadeniz kizinin da hormonlarini kiprastirir pek ala.

  aslinda en mukemmeli de olabilirler, en illet edilesi de. insandan insana fark vardiri bir kez daha hatirlatmak isterim bu hususta.

  he bir de unutmadan, milliyetcinin allahidir bir de. ozellikle dogu karadeniz. vakti zamaninda pkk propagandasi yapilmaya calisilmisti ki intihara tesebbusten cok daha ciddi bir seydir bu gostericiler icin, karadeniz kadini genci yaslisi , tekme tokat, tas sopa girismistir bu kansizlara. sakalari yoktur o yuzden. kizdirmamak da gerekir, kodu mu da oturturlar.*
  neyse yolumuzdan sasmisiz, toparlarsak eger; dikkat ediceksiniz (erkek vatandaslar ozellikle). bu hatun kismisi ile yakin olmak ve uzak olmaya calismak güven, özveri ve tecrubenin yaninda, yurek ister.
  #6482565 :)
 20. 20.
  Güzeli çok güzel çirkinide baya bir çirkin olabilen kızlardır. Ayrıca (bkz: Bütün genellemeler yanlıştır)
  #6482709 :)
 21. 21.
  Bolu kızı ile Artvin kızının çok farklı olduğu bölge. Benzemezler birbirlerine. Ancak Doğu Karadeniz in kızları birbirine çok benzer. Çalışkan, atik, korkusuz, güçlü, zeki ve çok güzeldirler.
  #6483161 :)
 22. 22.
  (bkz: bana uzak allah a yakın ol) diyecek kadar bezmişimdir.
  #7817388 :)
 23. 23.
  (bkz: ah o burun olmasa)
  #9792195 :)
 24. 24.
  karedeniz kızları amazon'lardır, izmir kızları venüs'lerdir

  bölücülük yapmayın lan !

  antik greek türktür türk kalacaktır.
  #9792230 :)
 25. 25.
  Biz küçükken niniyle değil, Karadeniz'in dalga sesleriyle uyurduk. Ondandır bu hırçınlığımız. Gözü karalık vardır. 15'te silah kullanılması mutlaka öğretilir. Çalışkan, inatçı, inatçı, inatçı, dediğimiz dedik kişilerizdir.***
  #9792258 :)

karadeniz kızları ile alakalı başlıklar