1. 20.
    Çoğunluğu türk olmadığı için itici olmaları normal. Lazlar, cahillik ve egonun birleşmiş halidir.
    -1 ... cikolatalidonut
  2. 19.
    Kültürüne bişey diyemem de tulum sesi çok itici cidden. Yok sevemiyorum kulak tırmalayıcı bir sesi var. Iskoçların gaydası bir, tulum iki.
    1 ... felisdomesticus
  3. 18.
    cidden doğru olan önermedir. egenin yanına bile yaklaşamaz. hiçbir şekilde ege insanı kadar misafirperver , anlayışlı , sımsıcak insanları olduğunu düşünmüyorum. hatta biraz da yobaz buluyorum. havasından mıdır nedir.
    -1 ... yalnizlik mahkumu
  4. 17.
    pontuslularinki haric dogru olan onerme.
    ... arxaggelou
  5. 16.
    yemek kültürümüzün itici olduğu doğrudur lakin tüm kültür olarak sözünde ısrar edeceksen trabzon meydanında da tekrarlamanı isteriz, bir şey deniycez de.
    1 -2 ... masklavi
  6. 15.
    Anne tarafım karadenizli. Ama haklısınız dostlarım.

Yemek kültürü, müzikleri, insaniyet bakımından duyarlılıkları pek hoş değildir. Sığ insanlardır çoğunlukla.

Tabi anne tarafım yine de iyidir. Ama onların akrabaları komşuları, köylüleri genel olarak değerlendirdiğimde var bi bozukluk burada diyorsunuz.
    ... yalnizca deli yalnizca sair
  7. 14.
    Sadece Karadeniz değil tüm kültürler için tek geçerli bir şey vardır. Her bölgenin kültürü kendine hastır. Yani bir insana göre itici gelen diğer insana çekici gelir. Veya tam tersi bir insana çekici gelen diğer insana itici gelir. Ki buna saygı duymak gerekir.
    NOT: Karadenizli değilim ama hak olan bellidir.
    2 -1 ... krizalitlerx
  8. 13.
    karadenizlilere shelltox sıktıracak kadar iticidir hem de.
    4 ... teflon
  9. 12.
    şive ve oynak müziklerindeki iticilik başlı başına yeterli bir sebeptir. insan ister istemez ciddiye alamıyor.
    3 ... nardaninciler
  10. 11.
    Güneydoğu kültürü ile yarışması durumudur.
    Adamların kapısını çal tanrı misafiriyim de, varını yoğunu önüne koyarlar (hem Karadeniz hem de Güneydoğu), ama diğer konularda çok acayipler ve birbirlerine benzerler,
    Mesela iki gün önce Ege fmde bir laz türküsü vardı, ya benimsin ya da vururum seni diyordu, bu kafa yapısı hem laz hem Kürt kültürüne uyuyor, Kürt kültüründen bir adım geridelerse eğer, allah, din, iman küfür etmekten çekinmiyor olmalarından.
    5 -1 ... sktireden adam