bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    tam olarak "karedeniz bölgesinin güzel ülkemizin zeka seviyesini düşürmesi" olacaktı fakat malum karakter sınırlaması..

ülkemizin ne yazık ki acı gerçeklerinden birisi bu durum. ne kadar iq seviyesi düşük, analitik zekadan yoksun adam varsa toplanmış bu karedeniz bölgesine. başta trabzon olmak üzere iq seviyesi 40'ın üzerinde olan çok az kişi mevcut kanaatimce. en son yaptığım trabzon gezisinde bunu çokca gözlemledim diyebilirim.

bu bölgenin ülkeye katkısı sıfıra yakın iddia ediyorum. bu laz topluluğu ülkenin imajını zedelediği gibi gereksiz bir israf söz konusu. zaten benim gibi entelektüel birikimi yüksek, ülkemizin batıya dönük yüzlerinin sayısının az olduğu bir süre zarfındayız bu bölge düşük olan seviyeyi de aşağı çekmekte.
    9 -13 ... don kulot
  2. 2.
    karadeniz kızından erkeğinden tekmeyi yiyen tespit sıçıyor güldürmüştür.
    sorarım bre gavat memleketin nere? desek bu zatı şahane tespite korkarım bana şırnak civarı diyecek ya da izmir neyinle nereyi gülüyorsun
    neyse sinirlenmiyorum evet saf kan trabzonluyum ve inan zeka düzeyimiz tartışmaya açılmaz bile.
    4 -4 ... fzldgl
  3. 3.
    Karadeniz insanının ticari zekası iyidir. Balıkta bolca fosfor bulunur. Fosfor da beyni besleyen en önemli etkenlerden biridir.
    1 ... merhaba ben dogrucu davut
  4. 4.
    karadenizlilerin kıçıyla güldüğü önerme.
    4 ... sofu ayyas
  5. 5.
    karadenizlilerden aldığı acının etkisiyle ne söylediğini bilmeme durumudur. gülüp geçilir.
    3 ... cehennem
  6. 6.
    kesinlikle katıldığımdır. eğitim ve insaniyet konusunda da aynı durum söz konusudur.

istanbulu karadenizli ve kürtlerin berbat ettiğini bilmeyen yoktur sanırım. (bkz: ümraniye)

1900 lerin 3. çeyreğindeki istanbul mafyası ağırlıklı olarak karadenizden çıkmadır.

pek düzgün katkıları yoktur yani.
    2 -4 ... bende elemana dedim ki
  7. 7.
    Karadenizin istanbulada sınırı var yani senin bahsettiğin yer karadeniz değil trabzon. Trabzon insanının zekasına istediğini söyle kimse sesini çıkarmaz. Heleki 30 mart seçimlerinden sonra. Adamlar 3 senedir kupamızda kupamız ağlıyor her platformda ama kupayı resmen verdirmeyen adama % 50den fazla oy çıkıyor. Başka bir il olsa eminim bu şike davasında mesela ankarasporun davası olsa mesela şanlıurfasporun davası olsaydı akpyi sandığa gömerlerdi ama trabzonda % 50 alıyor.
    2 -3 ... gkhngltkn74
  8. 8.
    yanlıştır. karadenizlilerin bir kısmı zamanında istanbula göç ederek ve çeşitli sektörlere girerek, gerek ticari faaliyetlere gerek yapı işlerine girmelerinden ötürü istanbulun kaymağını yemişlerdir. afiyet olsundur çünkü zamanında kafalarını kullanmışlardır. not:karadenizli değilim
    4 ... mecruh
  9. 9.
    foltak bakışlı kenef insanlarının düşündüğü sistem. ulan trabzonu laz sanan bi güruh karadeniz hakkında ne çok saçmaladı.
    1 ... sultaniiinci hayvan cafer han
  10. 10.
    fıkralara konu olma ve bazı resimlerde oyuncu olma sebeplerindedir. lakin çok zeki ve uyanık olanlarıda vardır. (bkz: şeytana pabucu ters giydirir)
    ... unsuzdusunur