1. 1.
  aydınlık, yemyeşil, sıcacık, masmavi rüyalar kenti.
  5 ... zibidi
 2. 2.
  eskiadı herakliapolis olan herkülün cerberus'u burda bularak öldürdüğüne inanılan şirin yazları eğlenceli geri kalan zamanlar gayet sıkıcı bir ilçedir.
  ayrıca karadeniz ereğli ilçe olmasına rağmen çoğu ilden daha gelişmiş erdemir batı karadeniz bölge komutanlığı ve zengin esnafıyla hayat standartlarının oldukça yüksek olduğu zengin bi okadarda pahalı ilçedir.
  güzel ülkemin görülesi yerlerinden biridir.
  1 ... raven
 3. 3.
  çılgın belediye başkanı http://www.kdzeregli.bel....y&id=49&Itemid=33 ile türk televizyonlarında sıkça adı geçen, halkının bir kısmının ufak çaplı bir istanbul sosyetesi oluşturduğu, bu sebepten deniz kenarındaki çay bahçelerinde gece klübüne gidermişcesine giyinmiş ve fakat okey oynayan bazı garip tiplere ratlayabileceğiniz, Erdemirin varlığı sayesinde denizi ve havası bir hayli kirli olan ilçedir. Bütün bunları yok sayarsak gerçekten gidilesi ve görülesi özellikleri de vardır; belediyenin acayip heykeller ve köprüler yapmadığı yerleri yemyeşildir, sahil boyu çay bahçeleri vardır ve sonbahar aylarında denize karşı oturulduğunda sessiz ve huzur vericidir, Kuru pidecisinin kıymalı pidesi, sahildeki gözlemeci teyzelerin ev yapımı börek-tatlıları, Divan pastanesinin pastaları ve şamdan büfenin dondurmaları yemeye değerdir.
  Bir kaç defa canlı rock müzik yapan cafe-bar girişimleri olduysa da zamanla bunlar arz-talep sonucu cıstak cıstak yerlere dönüşmüştür. uzun süreden sonra gidilgiğinde bir gün içersinde sayısız aktivite yapıp; sabah yürüyüşü-askeri plaj-çınarda okey-AKM de sinema-Sıla cafede canlı müzik; ertesi gün kesinlikle sıkıntı veren ilçemizdir.
  3 ... cassandra
 4. 4.
  turkiyenin genel ortalamasinin ustunde yasam kalitesine sahip insanlarin bulundugu ve bu insanlarin sanatla ve sporla ugrastigi imrenilesi memleket
  1 ... city walk
 5. 5.
  zonguldak ımıza bağlı şirinmi şirin belde. en sevilen yönü harikulade bir sahilinin olmasıdır. fakat sevilmeyen yönleride var elbet. mesela denizi acayip torpillidir. yani efendim bir yapışırlar ayıptır söylemesi, ağzını bozdururlar adamın. ayrıca askeriyeside muhteşemdir, yetkiniz varsa içeri girmeye birgün girin bakın.
  1 ... geçmişi olmayan yazar
 6. 6.
  ahalisinin yüzde yetmişinin erdemir çalışanı olduğu, halil posbıyık adlı bir belediye başkanı olan şirin zonguldak ilçesi. bu ilçe erdemir ile askeriye arasında bölüştürülmüştür.
  1 ... eskisevgili
 7. 7.
  tüm evlerinin fabrika manzaralı olduğu şehir.
  1 ... eskisevgili
 8. 8.
  #283585'de belirtildiği üzere bir belde olmayan, yaşam kalitesinin çok yüksek olduğu, hayatın pahalı aktığı zonguldak ilçesi.
  2 ... pezzo-soprano
 9. 9.
  türkiye demir çelik sektörünün kalbinin attığı karadeniz ilçesi. ereğli demir çelik fabrikası ilçenin girişinde başlar sonun da biter. oldukça zengin bir yerdir. ereğli demir çeliğin yanında özdemir boru, güven boru, MGS gemicilik gibi bir çok büyük firma burada faaliyet göstermektedir. sahil kenarında bulunan küçük balık restaurantları keyiflidir. birde çarşısının içinde adını hatırlayamadığım ama güzel kebap yapan şık bir kebapçısı vardı.
  2 ... qb1903
 10. 10.
  her kabotaj bayramında yağlı direkten en uzağa atlama yarışmasının yapıldığı, çilek festivali büyük kalabalıkları toplayan zonguldak ilçesi. demir çelik fabrikası ile ülke sanayisine katkıda bulunmaktadır. nüfusu ve gelişmişlik seviyesi ile il olmaya en önemli adaylardan biri olduğu söylenebilir.
  1 ... legend of the stranger