1. 1.
  fikralariyla ünlü insanlar.

  (bkz: temel)
  (bkz: dursun)
  1 ... kopush
 2. 2.
  çok fazla zeki oldukları için bu zekanın bazen ters tepitiği, ondan dolayı fıkra insanı olduklarına dair bir söylenti vardır.
  1 ... patik giyen vampir
 3. 3.
  zeki olanı çakallığını başkalarına belli etmeyenidir. yoksa oyun biter. kafaları gerçekten çok farklı çalışır, ama iyi ama kötü.
  1 ... memolf
 4. 4.
  çok zekidirler. o kadar zekidirler ki onların dahice fikirleri diğer insanlara saçma geldiği için fıkralara konu olmuşturlar.
  ... move!rat
 5. 5.
  erkekleri çapkın diye bilinir. * *
  ... shinobi
 6. 6.
  yeşilliklerin içinde oksijen soluyan, yaylada buz gibi kaynak suyuyla rakıyı dibine kadar çeken, çocukları ipten bir köprü üzerinde okula giden güzel insanlardır, çalışkan insanlardır, okuyan insanlardır. karadeniz' in coşkusunu içlerinde hisseden, horonun seslisi, düğünün piştollüsünü yapan laz uşaklarıdır.

  karadeniz insanı kafasında beyaz bereyle aydın tetikçiliği yapan tıfıl değil, o tıfılın ' bu çocuk neden o uşağı vurdu, o uşağın çoluğu çocuğu vardı, yazıktır' derken gözyaşı döken sakalı beyaz dedesidir. tek geçimi çayla fındığı devlete bağlayan, devletin attığı kazıkları sineye çeken, vira bismillah diyerek hamsiye çıkan, kasalar boş gelse bile yarabbi şükür diyen, ülkemin naif ve gözü tok insanıdır.
  2 ... soothsayer
 7. 7.
  (bkz: 4 mevsim yagisli)
  1 ... successor
 8. 8.
  dümende ve başaltlarında insanlar vardı ki bunlar uzun eğri burunlu ve konuşmayı şehvetle seven insanlardı. sırtı lacivert hamsilerin ve mısır ekmeğinin zaferi için hiç kimseden hiçbirşey beklemeksizin bir şarkı söyler gibi ölebilirdiler! "Nazim Hikmet"
  -1 ... just my luck
 9. 9.
  iyi niyetli insanlar oldukları gözlemlenmiştir tarafımdan.
  ... postsoul
 10. 10.
  karadeniz bölgesinde bulunan insanların rus karılarıyla ilişkisi oluyordu istanbulda ki insanların olmuyormu? en azından orada ki insanlar travestilerle beraber olmuyor.
  2 ... kel kör kirpi