1. 1.
  Kendisi tartışılabilir fakat yarattığı his gerçektir.
  ... con makleyn
 2. 2.
  Bir soru.
  Bilimsel olarak vücudun uyuyup beynin uyumamasıdır. O yüzden bilinciniz açık olmasına rağmen vücudunuza hükmedemezsiniz.
  8 ... alkolik oldum
 3. 3.
  çizgi filmdir. temel reis, karabasan ve safinaz adında karakterleri vardır.
  1 ... uzun yazan adam
 4. 4.
  Karabasandan kastettiğiniz uyandığınızda kımıldayamadığınız, gözünüzü açamadığınız, bağırmaya çalışıp ses çıkartamadığınız durum mu? Eğer buysa, karabasan zannettiğiniz şey aslında uyanmış Beyninizi bir kaç saniyelik vücudunuzu uyandıramamış olması. Yani siz uyandınız fakat bedeniniz kendini uykuya bırakmış. Uyku felci...
  2 ... bono
 5. 5.
  Gerçekten inançla alakalı bişey olduğunu düşünüyorum ha yanılıyor olabilirim bu benim düşüncem. inanmadığım zaman hiç bir şekilde karabasan adını verdiğimiz yani bir nevi uyku felcine yakalanmıyorum. Ama cidden içten gelerek inandığım zamanlarda yaşıyorum. ilginçtir tesadüf olabilir ama inanca bağlı olarak ortaya çıktığını düşünüyorum.
  -1 ... satanist keci
 6. 6.
  karabasan, eski zamanlardan beri insanların anlam veremediği bu garip olaylara kafasında ürettiği bir isimdir. tıpkı tanrı gibi. bilim ve teknoloji ilerledikçe o yaşanılan şeyin bilinç açık olduğu halde bedenin uykuda olma hali olduğu tespit edilmiştir. hurafelerle dolu bir dünyada yaşadığımızın farkında mısınız? Uyku beynin işleyişiyle alakalı bir eylemdir. Neden bu karabasan gündüz vakti, gelip sizi rahatsız etmiyor. Ya da uçan kaçan cinler. Bunları kendinize sordunuz mu?
  ... lennonmccartney
 7. 7.
  Hayatimda bir defa geldi ve çok kötü bir deneyimdi.
  ... alexdeberk