bugün

Tüm vücudu örten çarşafları nedeni ile o insanlara takılan lakaptır. daha yaratıcı çözümler de üretilebilir.
(bkz: assasin)
saygısızlıktır,olmaması lazım. başka yaratıcı çözümlere gerek yok chp ne dedi. rahibe. buda chpnin ayıbı.
hep güldürmüştür. evet.
Ne yalan söyleyeyim ben de diyorum. Evet.
teenage mutant ninja turtles olarak isimlendirilebilecek.

görsel
olmaması gerekendir. biri kara çarşaflıya ninja der sonra kara çarşaflı da mini etekliye orospu der, işiniz gücünüz fesatlık.
böyle lakaplar takılması tasvip etmediğim bir davranışlardandır. fakat illa ki takılacaksa nazgul daha komiktir. *
Saygısızlıktır. Ayrıca Cahilliktir diyen arkadaşa da katılıyorum. insanın çarşaflı akrabası olmasına gerek yok böyle bir sözün saygısızlık olduğunu bilmesi için.
Saygısızlığın önünde gidenidir. O çarşafla karşı cinse iyilik yaptığının farkında değildir. 2 kız görünce bir tarafları kalkan erkek tipler daha çok böyle konuşur ve orasını burasını göstermeye yatkın kızlar. Kendi analarının ve savaşa büyük katkı sağlayanların bu kişiler olduğunu unutmuşlardır. Allah böyle konuşanların... Neyse belasını bile vermesin. Yanlışlıkla ağzımdan küfür kaçırmadım değil mi?
saygısızlık değildir. güldürür. evet.
hafif anımsatıyorlar gibi hem onlar özgürlük savaşçısı ninja kaplumbağalar.
Saygısızlıktır yanlıştır .
isteyen istediğini giyebilir ama hırsızların soyguncuların canlı bombaların tercih sebebi neden kara çarşaf maskeye yasak varda kara çarşafa neden yok içindeki kadın mı erkek mi onu bile bilemezsin. ben terörist olsam aransam falan karaçarşaf giyerim kimse kimliğimi sormaz arama yapmaz miss.
Bizde acik giyinenlere eskort falan desek olur mu acaba?

Bir dusunun bakalim.

Edit: neyi eksiliyosunuz amk mallari?
Yaptiginizi yapiyorum iste.

empati kurup utanmamız beklentin sanırım ama zaten bunu söyleyip öyle yaklaşıyorsunuz açık giyinen kadınlara. yani bu neyin zavallı çabasıdır. şimdi birde "ben öyle birşey yapmıyorum." demek istersin ama sen yapmasan bile yapanınız çok ve bu konuda hiçbir şey yapamıyorsunuz ninja diyenlere laf etmen anlamsız.

edit: bu arada bu ninjalara ninja dememize saygısızlık diyorsunuz ama iki anım bu düşüncenizin ne kadar değersiz olduğunu hatırlatıyor:

-anneannem ile küçükken parka gitmiştik. arkadaşlarla oynuyordum. kara çarşaf giymiş ninjalar yakınımızdaki bir ağacın orada toplandılar ve içlerinden biri çömelmiş duruyordu. ne olduğunu anlamadan anneannem koştur koştur yanıma geldi kolumdan tutup arkadaşlarımı yolladı sonra ninjalara "utanmıyor musunuz?!" diye sinirli bir şekilde bağırdı. insanlar durup ne oluyor diye bakmaya başlayınca ninjalar neye uğradığını şaşırıp uzaklaştı. o zaman anlamamıştım ne olduğu. yıllar sonra konu konuyu açtı ve öğrendim ki o çömelen şaka gibi ama bildiğiniz ağacın dibine sıçmış. çarşaf sonuçta kim farkedecek diye. şaşkınlığımı siz düşünün.

-şehir merkezinde gezerken iki tane ninja gördüm sadece gözleri açık. biri kıyafetine bastı, yüzü açıldı, kafa çarşaf içinden pala bıyık bir dayı çıktı.

dindi şuydu buydu bahane etmek size kalmış ama bir kadını kısıtlayan bütün dünyadan gizleyen, din sevgisi ve erkek bakımı dışında bir şeyle uğraştığı çok nadir görülmüş bu ninjaların inandığı allah'ı tanımam etmem. varlığı gereksiz, kendisi şerefsiz olarak görürüm. evet bizi o yaratmış, bize hayat ve düşünme kabiliyeti vermiş olabilir ama bize verdiği hayatı yaşamamıza izin vermiyorsa onun gibi bir pislikten bana ne zaten 70 küsür senedir yok ortalıkta.

yanlış anlamayın bir çok isim sahibi yaratıcı bir süredir ortalarda olmasa da varlığına inanıyor ve onu çok seviyorum ama yaratıcıyı bahane edip yapılan şeyler gerçekten iğrenç. dini allah'ı vb. şeyleri başkalarına zorlayıp onlara yaşama şansı vermeyen veya kendine çok mantıklı gelen bir sebepten insanları yoldan çıkaran kişiler beni tiksindiriyor.
--spoiler--
Ne diyem? Mahmut mu diyem?
--spoiler--
görsel
görsel
koyun desek laf yiyoz, ninja desek laf yiyoz amk.
Anana eskort desinler. Sevgili yazar. Ninja diyorum. Evet.
hamamböceği veya öcü diyenler de çıkabilirdi. ninja iyiymiş...
islamiyetin istemediği önermediği şekilde kapanmaya çalışmaktır , Arap kültürünün saçmalıklarındandır.
büyük büyük halam çarşaf giyiyordu ben küçükken. böyle 5-6 yaşlarında falandım. ona "öcü hala" diyodum. küçüktüm ama. neden çarşaf giydiğine bir anlam veremiyodum. 5-6 yaşındaydım böyle, "öcü hala" derdim ona.

şimdi bakıyorum da, çağdaş, fikirlere ve görüşlere saygılı abiler ablalar da "ninja" diyormuş. büyükler ama, yetişkinler bunlar. böyle akıllı başlı insanlar. çağdaşlar bunlar böyle, "ninja" derler ona. ne kadar da saygılılar. ne kadar da çağdaşlar.
çünkü ninja olmaları?

ninjalar işte.
Serbest çağrışımdır. Ninja kıyafeti de vücudu örter ve siyah olur. Farkları ninjaların kıyafetinin atletik hareketleri rahat yapabilmek için üzerlerine oturan türde olması ve kara çarşafın vücut hatlarını saklaması için bol olmasıdır.