1. 1.
    efsanevi karizmadır. sözde hayvanseverler evde beslemez, hatta uğursuzluk getirdiğine inanılır ama kara kedi bunların hiçbirini zerre sikine takmaz. diğer ılık kediler gibi değildir, bir sahip aramaz dövlet bize boqmir diye ağlamaz. diğerlerinin aksine çok nadir görülür, siyahın karizmasını saymıyorum bile.

güzel bir muhitten rezidans alma arifesindeyim, rezidansıma taşındıktan sonra ilk işim en taşaklısından bir kara kedi edinmek olacak. bundan böyle ben sahibini, kara taşaklım da kedisini. intikamımız çok acı olacak.
    1 -2 ... nesgayfe
  2. 2.
    kedinin karizması yoktur. köpeğin karizması yakar adamı.
    1 ... kimseyi cekemeyen adam
  3. 3.
    köpek sadık bir hayvan olduğundan herhangi bir karizması yoktur. koskoca kangal bile ahırdaki gariban eşeği siken çomarın kölesidir neticede, oysa ki en ılık kedinin bile kimseye eyvallahı yoktur.
    ... nesgayfe
  4. 4.
    hayır efendim yanlış. kedi sizi koruyamaz ve sert bir duruşu yoktur. istediği zaman gelir istediği zaman gider. yani ailesine bağlı değil ve nankördür. köpekler bir havlamasıyla bütün kalabalığı dağıtabilir. kedi bir miyavlamasıyla bütün toplumu kendisine acıyan ve şirin gözlerle baktırır. köpekler adamdır, kediler isotcu!
    1 ... kimseyi cekemeyen adam