1. 1.
  duyduğuma göre buzyeli vadisi üçlemesinden sonra yazılmış olan ancak kronolojik olarak daha önce geçen olayları anlatan üçleme. her ne kadar buzyeli vadisi üçlemesini okuduktan sonra wulfgar ve bruenor gibi karakterlerin yokluğu hissedilse de kara elf üçlemesi seriye çok iyi giriş yapan ve kara elflerin kasvetli diyarını çok güzel anlatan bir üçleme.
  ... blackndark
 2. 2.
  unutulmuş diyarlar serisine buzyeli vadisi üçlemesi ile başlanmamalıdır. ejderha mızrağı gibi, unutulmuş diyarlar gibi uzun soluklu fantastik kitaplara başlanmadan önce işin ehli birisinden mutlaka sıralama hakkında tavsiyeler alınmalıdır. o hikayeye karanlıkaltından başlayacaksın, ordan yüzeye, dünyanın omurgasına çıkacaksın, mithril salonuna doğru ilerleyeceksin ve karakter gelişimleri ve maceraları okudukça doyamayacaksın tadına.

  drizztin kim olduğunu anlamadan okumak, zaknafeini tanımamak, belwar'ı tanımamak, baenre, do'urden gibi ailelerin karanlıkaltındaki taht oyunlarını okumadan buzyeline başlamak ihanet gibi geliyor bana. fantastik edebiyat hayranı olarak konu hakkında baya hassasımdır, hedef aldığım kişi de kusura bakmasın =)
  1 ... moonseeker