1. 1.
  Edilmesin. Ya da edilsin mi? Hayır hayır.

  insanların hür iradeleriyle (ironiydi yalnız, hürlüğüne mühür vuruluyor oysaki) kara çarşaf ile yaşamaları beni rahatsız etmiyor. Neye inandıkları da umurumda değil. Kumaşla insanların vicdanını sorgulayacak değilim.

  Fakat beni korkutan şey otobüste ayakta olan hamile kadın yerine türbanlı kadına öncelik tanıyıp ona yer verilmesi, benim gibi inançsız veya sadece açık bir kadının orospu gibi algılanıp türbanlıların veya kara çarşaflıların namus timsali sanılması... türk halkının giderek bağnaz bir düşünce girdabına giriyor olması beni korkutan şey.

  Kara çarşaflılar değil, şuan benim yaptığım dahil bizi biz olmaktan alıkoyan ve sürekli ayrıştırmalara maruz kalmamıza sebep olanlar sınır dışı edilsin. Ve mümkünse bugün göbeği açık giydiğim için cık cıklıyan çarşaflı teyze...
  10 ... pencere amelesi rapunzell
 2. 2.
  Hamam böcegi istilası gibi.
  2 -5 ... cileksultan
 3. 3.
  halbusi siyah tayt giyseler baş tacı ederdik.
  2 -1 ... ibni maymun
 4. 4.
  Kimsenin giydiği kimseyi ilgilendirmez.
  4 -2 ... selia
 5. 5.
  sözde Atatürkçü gözüküp özde yobaz olan bir troll seslenişidir, maksadı atatürk'e laf söyletmek, ortamı germek.
  ... cizlavit
 6. 6.
  Herkese kimliklerini dilediği gibi yaşayacakları yerlere gitme imkani verseler keşke.
  ... iktsuarpok
 7. 7.
  ulan o allayıp pulladığınız ülkelere gitmediğiniz ne kadar belli. böyle talepleri oradaki cahil, ırkçı insanlar dile getirir ve genelde eğitimli insanlarla ilişkileri zayıftır,siz bu kafayla türkiye’den “siktir” olup gidin de görün ebenizinkini.
  2 -1 ... penald
 8. 9.
  Kara çarşaflıların kimlikleri kontrol edilmiyor teröristmidir bombacımıdır belli değil.
  1 -3 ... fyodor paskevich
 9. 9.
  suriyeli ve afganlar için yapılsa kişi başına düşen milli gelir ve gayri safi yurt içi hasıla bayram eder zaten. ama bizde nerede o yürek?
  2 ... ustegmenin postasi
 10. 10.
  Toplumun huzurunu ve düzenini bozmadigi sürece kara çarşaf da renkli çarşaf da mini şort da giyebilir. Yanlış ve mantıksız beyandır.
  4 -1 ... zeki cevik ve ahlaksizz