bugün

Doğalgaz faturasını kendisi ödemiyordur.
Değişiktir. Soğuk ayrı rezaleti ayrı. Evet.
umarım bu sene yılbaşında yağar diye bir umut bekliyor olacağım.
Mal gibi bi de her şeyin düzeleceğine inanıyorum. Kar yağacak ve yaralarımı saracak iyi hissedeceğim.
Küçüklüğümden beri soğuğu çok seviyorum. Annem artık bana zorla şapka, şal takmaktan bıktı ben onları bilerek bir yerde unutmaktan asla bıkmadım. Montumun önü hiç kapanmazdı. ilk okulda boyumu geçen karların üzerine yatmayı çok seviyordum. Soğuktan donan kapının açılmasını beklerken okula geç kalmayı. Şimdi kar yok. Az önce yağdı biraz ama üşümeden bitti. O bile mutlu etmeye yetti.
samsun'da yaşarken de normal. kar, huzur getirir. he senin doğru dürüst kalmaya yerin yoksa, yakacak sorunu yaşıyorsan, maddi anlamda güçlük çekiyorsan elbette dertlenirsin.
izmir'de yaşıyorsan çok normaldir.
Ben
Izmirliyim ben, toplasan iki elin parmakları kadardir anca kar gördüğüm.
kısaca benim.
Yağmurdansa karı tercih ederim. Kar yağarken oluşan sessizliğin verdiği huzuru bilen insandır.
ben de aslında karı çok severim yeni bir dünya oluşur kar yağınca bazı rutinleri vardır mesela bir takım entel insan bimden aldığı sıcak çikolatasını yudumlayıp olaya seyirci kalırken sabır ve el becerisine sahip olanlar kardan adam yaparken daha hareketli olanlar ise kar topu savaşı adıyla şeytan taşlama yapabilirler güzeldir özetle evsiz edebiyatı yapıp bu olayı da hüzünlü hale getirmeyin lütfen..
2020 felaketlerinden sonra susuzluk da kapıdayken kar yağmasına sevinmemek elde değil. ayrıca şairin dediği gibi;

Kaybolmuş sevdiklerimiz aşkına,
Allah aşkına, gök, deniz aşkına
Yağsın kar üstümüze buram buram! *
kar yaşığı çoğu insana bir mucize gibi gelir. izlemesi keyiflidir. oynaması keyiflidir. bazıları yemeyi tercih eder.
ancak kar yağışı zengine güzel fakire soğuktur.
güncel Önemli Başlıklar