1. 1.
  geçen yıl izmir'de özelliklede karşıyaka'da çoğu kızda gördüğüm tikysinç moda.
  2 -1 ... penta-don
 2. 2.
  maksat marjinallik olsun diye takılan, aykırı ruhu ifade etmek için yapılan
  davranıştır...
  ... harvester of sorrow
 3. 3.
  aptal kızdır.
  yanar o ayaklar.

  ayaklar: vucudun en sağlam organları. kılcal damar dokusu en yoğun olan organı, aynı zamanda da doğru kullanıldığında en sevilesi organı.

  gel de pişir oranı şimdi.

  ne kadar güzel / pahalı / parlak olsa fark etmez. bırak seni erkeğin taşısın istediğin yere, hem biraz değerini anlarsın a aptal!

  (yazar, evvelsi gün tam da bu konuya örnek teşkil eden bir kız arkadaşla tartışmış, sonunda kızın "tamam o vakit beni otobüse kadar taşı" demesiyle çantasını sırtına takıp sıvışmıştır. o derece kaypaktır)
  (keşke taşısaymış)
  (yok ama ihtiyacı yokmuş)
  (sultan emretti)
  1 -1 ... bl
 4. 4.
  zengin kızı, yani halk arasındaki deyimiyle tikky kızdır.
  -1 ... without_a_trace
 5. 5.
  Bunlar aynı zamanda kışın ortasında kar yağarken de sandaletleriyle gezen bir modeldir. Beğenilme ve farklı olabilme arzusuyla yanıp tutuşurlar. Özellikle uzunluğu dize kadar gelenler her türlü hava şartlarından korumaya elverişlidir. Bu kadar popüler olmalarında erkeklerin bakışlarının da bir miktar payı yok değildir.
  ... refsum
 6. 6.
  bütün yaz giyip içine sçtığı zavallı spor ayakkabılarını mecburen ebediyyen dinlenmeye terk etmiş ve kızara bozara botları ayağa çekmek zorunda kalmış hanım hanımcık bir kızcağızdır..
  -1 ... tulbentustundesakiz
 7. 7.
  anlam verilemeyen bir çok moda furyasından biridir. mağazalarda görüp " bu sene çok eğlencez lan caddede" denmesine vesiledir.bir de şunlar var tabi benzer hisler uyandıran :

  (bkz: balon etek)
  (bkz: tayt modası)
  ... alas
 8. 8.
  kar yağdığı zaman zincir takan kızdır.
  ... e fe
 9. 9.
  bir şekilde kendinin farklı olduğunu ispat etme çabasına girmiş kızdır.marjinal olucam diye kendini komik duruma düşüren ve aslında bunu bilip bu şekilde ilgi çekmek isteyen hatundur ayrıca.
  ... morange
 10. 10.
  hadise izmir'de geciyorsa doğaldır .
  zira izmir de kar özlenilecek hadisedir.
  ... zehir