Anlam verilemeyen sevinme. Bu kar şimdi yağınca yerde pis bir görüntü oluyor sonra. Hiçbir yağış yağmur gibi olamaz.
kars lı olmadığına emin olduğum birey tepkisi.
Kar dediğin Zanginin damına fakirin amına yağar.
Hiçbir anlamı olmayan eylem.

şahsen Hiçbir yağış şeklini sevmem. Yağmurun da karın da anasını sikeyim buradan.
özellikle baraj ve göl havzalarına bol bol yağmasını dilemekteyiz yoksa bu yaz götümüzü frukoylan yıkarız.
Kartopu oynamak, kardan adam yapmak ve karın içinde yuvarlanmak gibi küçüklükten kalma alışkanlıklarımız var. Ne zaman kar yağsa okulu tatil olan öğrenci gibi seviniyorum. Keşke kar yağışı eskiden olduğu gibi uzun sürse. Ne güzel tadını çıkarırdık.
görsel
insanlar bir farklılığa ihtiyaç duyduğu için böyle ufak şeylere sevinmesi çok doğal.
sadece barajların ve kırsal arazilerin üzerine yağarsa sevinilmektedir. koskoca istanbul 5-10 saat yağan kara teslim oluyor. seksenlerin sonlarından beri sürekli aynı şeyi yaşıyorum. 30 seneden fazladır hayattayım ve değişen hiçbir şey yok. kar yağar anında her yer buz tutar sonra yollarda kalan arabalar, zincirleme kazalar veya hiç sokaktan bile çıkamayan on binlerce araç. insanoğlu ne kadar gelişirse gelişsin ne kadar teknolojik olarak ilerlerse ilerlesin doğa karşısında hiçbir şansı yok. sadece insanlarda değil diğer canlılarda tamamen çaresiz.
Çocuklar ve romantikler sevinir. Birazdan kardan adam yapmaya gidiyorum sözlük.
içinde bulunduğum durumdur.

Gına gelmişti, sıkıntılı ve sıcak havadan. Benim yaşadığım şehir zaten normalde de soğuktur. Kar yağmayınca olmuyor. Şu kuraklık belki biraz diner. Kış en güzel mevsimdir bence. Her taraf bembeyaz.. Harika bir manzara oluşuyor.. Karı seviyorum, kaymayı da..
Hava günlük güneşlik, çünkü adana..
Kar yağsa üzülürüm yani ekoloji bu kadar mı bozuldu diye.

20 yasimda kâr görmüştüm bi yerde.
bir kere karın yağmasını izlemek bile çok güzel.
Hele kışın hiç gelmeyeceğini sandığımız bir zamanda gelince deliye döndük ulen. Keşke buraya da yağaydı. Açeydim gollarımı, apır sapır yağeydi.
Valla ekosistemin dengesi mevzuları haricinde incelenmesi gerekir bu sevincin. Zira ulaşım zorluğu, sosyal hayatta yarattığı kısıtlar ve dayanılmaz soğukları sebebini insan neden sever, bilemedim.
güncel Önemli Başlıklar