1. 1.
  sabahtan beridir birşey yemeyen bünyenin etrafındaki herşeyi yemek olarak görmesi halinde, bir anda karın başlaması ve kar tanelerinin bembeyaz nikah şekerleri olarak hayal edilerek koşar adım hiçbirini yere düşürmeden yeme çalışmasıdır. genellikle hem aç hem de sarhoş olanlarda görülür.

  (bkz: hem kel hem fodul üstelik ebleh)
  1 ... devedikeni
 2. 2.
  enerji yakarsınız bi yandan da inat edersiniz ama sonunda başarırsınıs.bi de bembeyaz hiç bozulmamıs karla örtülü bi yere uzanıp yatmak cok hos bi histir..
  1 ... pajalustı
 3. 3.
  sevgiliyle karda boğuşmaktan yanaklar kızarmış, atkı bere yamulmuş bir halde elele yürünüyordur. birden aynı anda, aynı şeyleri düşünülür. hınzırca gülümsenir ve elele koşmaya başlanır.kafa iyice geriye atılırki olabildiğince kar düşsün dilin üstüne...yorgunluğunda bastırmasıyla bir müddet koştuktan sonra nefes nefese durulur. son bir derin nefesle doğrulunur, gözgöze gelinir. önce bastırılamayan bir kahkaha yükselir gecenin karanlığına, sonra dudaklar buluşur...
  2 ... karga
 4. 4.
  kücükken lapa lapa karın altına gecip ağzımızı acabildiğimiz kadar acar kar tanelerini takip ederek bi sağa bi sola doğru koşarak ağzımıza gelmesi icin caba sarfederdik

  (bkz: cocukken yapilan salakliklar)
  ... zehir
 5. 5.
  kışın yapılabilecek eğlenceli bir aktivitedir. karanlık ve karlı bir gecede gözlerinizi kapatıp ağzınızı açtığınızda dilinize ne zaman konup içinizi bir garip edeceğini bilmediğiniz kar taneleri sizi bir yandan merağa ve tedirginliğe sürüklerken diğer yandan ise ilginç bir mutluluğa götürür.
  2 ... diov