bugün

Benim gibi çömezlerin sorduğu soru. Kar amacı olmadan sadece yaptığın eşyaya harcadığın maliyete göre o ürüne fiyat biçilebilir mi? Batar mıyım?
Mümkündür, bir işi sevdiğin için yapıyorsundur, talep geldiği için de para kazanıyorsundur. Olması gerekendir, bizde en hassas işler bile para için yapılıyor genelde. (bkz: Doktorluk)
Piyasanın mına koyup rakiplerimi batırayım, sonra tek kaldığımda ben nasıl olsa vururum malı diyorsan, bunu yapabilecek kadarda zenginsen, neden olmasın.
mümkündür kardeşim.

her ne üretiyorsan 500.000 adet gönder bana.

sana acayip sevap kazandıracağım.
maliyetine iş yapmak demek; bütün giderler, hammedde işçilik kira gibi toplamı karşılığında mal satmak demektir.

eğer hayatınızı idame ettirecek bir geliriniz varsa neden olmasın. ama rakipleriniz hayatinizi tehdit edebilir. adamların ocağına incir ağacı dikiyorsunuz çünkü.

ayrica mantik diye bisey var neden bu gibi bi kârsız oluşuma hizmet ediyorsunuz?
bagaj uygunsa neden olmasındır.
Mümkün canım. Maliyetine yaparsın. Piyasası çok olan bir ürünse fiyatı kırmış olursun. Eğer piyasa fiyatından satarsan kar kadar bağış yaparsın.
Enayi diyenleri de gördük, benden ucuza alıp pahalıya satacak arkadaşları da gördük. Biraz atanız aristoteles'in izinden gitmeye çalışın. Adam milattan önce tanımış sizi amk.
görsel
Adı üstünde ticaret.Nasıl mümkün olsun?Ticaretin amacı kar gütmektir.
Mümkün kardeşim, hatta sana über bir teklifim var bir skala üstü, malı sat üste para ver. Zira enayiliğin ticareti ancak böyle mümkündür.
güncel Önemli Başlıklar