bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. .
  kamuoyunda popüler olmayan bir fikri savunan insanların gerçekten onu samimi olarak savunmadığı, iç yüzünde başka hinliklerin yattığı düşüncesidir. bu düşüncenin özü, yılların şartlanmışlığıdır. yıllarca tekrarlanageldiği için kendi fikirlerinin doğruluğu "suyun 100 derecede kaynaması"nın doğruluğu misali algılanır. bu sebeptendir ki, popüler olmayan fikri savunan kişinin "hakikat olmadığı apaçık"(!) olan fikirleri savunması birtakım özel amaçlara bağlanır.

  1. marjinal olmak için böyle yapıyorsun:
  azınlıkta kalan bir şeyleri savunuca tanım olarak "marjinal" olunuyor zaten. marjinal olmanın getirileri olmasından mütevellit bu laf söyleniyorsa, sizi temin ederim, marjinal olmanın, marjinal olanın sırf marjinal olması sebebiyle herhangi bir şey kazandığını görmüş değilim.

  2. entel olmak için böyle söylüyorsun:
  zaten bu memlekette çoğunluğa uymayan bir zevke, fikre, herhangi bir bakışa sahip olunduğunda, biraz daha farklı kelimeler kullanıldığında hepsi "entel gözükmek için x olmak" şeklindeki başlıklardan bunu anlayabiliriz.

  3. karı-kız götürmek için böyle söylüyorsun:
  sanki türk hatununun erkek seçiminde en önem verdikleri kriterler birikim, fikir vesairedir ya, o yüzden de erkekler akın akın marjinal fikirlerin hakimiyeti altına giriyor, sanki abazanların çok olduğu bir memlekette marjinal fikirleri savunanların sayısı da aynı oranda fazla.

  geçiniz, geçiniz, geçiniz...
  2 ... ayvalik tostu
 2. .
  düşünce uzayını kırmızı çizgilerle bezemiş hücre beyinlilerin kurtuluş için kendini attığı güvenli ada.

  ama kaçılan her fikir sosyal alanda gelip sizi bulur ve o zaman da ona karşı üretebileceğiniz mantıklı bütün düşünce altyapısından yoksun kalmışsınız demektir. çünkü fikir üretmek yerine kaçmayı seçmişsinizdir.
  -1 ... serendipiti