1. 1.
    (bkz: Al birini vur ötekine)

Ikisi de zaman kaybıdır.
    -1 ... ne oldu rengin soldu
  2. 2.
    belki karşılıksız olan daha iyidir.kendinize kurduğunuz kimse ile paylaşmadığınız umutlar ve hayallerin gerçekleşmemesi egonuzu yaralar, araya uzak mesafe girdiğinde paylaşılan özel birşey olmadığı için kolay unutulur.

ancak biten aşk daha farklı, başlangıçta havalarda gezen egonuz, bir süre sonra açmaz ve sorunlarla karşılaştıkça normale döner, ancak biten aşk arkasında paylaşılanların unutulması daha zor olur.
    ... marselo
  3. 3.
    karşılıksız aşk tatlıdır. türk, arap, azeri, fars, iskandinav, mısır mitlerindeki aşk efsanelerinde genelde kavuşamayanların hikayesi anlatılır. ana tema kavuşamadın mı aşk olur, kavuştun mu aşk olmaz olarak kalır. en meşhur hikaye elbette arap mitindeki leyla ile mecnun hikayesidir. lakin bu hikayelerde genelde iki taraf da aşıktır. olsun, karşılıksız aşk bundan da tatlı. çünkü bilirsiniz, farkındasınızdır onun size aşık olmadığını. çabalasa da yapamadığını. bi beklentiniz olmadığı için bu sefer en ufak hareketinden bile mutluluk duymaya başlarsınız. bazen tek kelimelik bi mesajı, bazen ufak bi hediyesi, bazen bi gülüşü, dokunuşu, bakışı. hayallerde yaşasın bazıları, hayalini süslediğin için bile sever o seni.
    2 ... preisner
  4. 4.
    her ikisinde de adım atmamanın,atamamanın verdiği pişmanlık olabilir.
    ... rolativite
  5. 5.
    her güzel şeyin bir sonu vardır.
    (bkz: iyiki tanımışım vs keşke tanımasaydım)
    ... mechul yazar
  6. 6.
    'bitmişi' 5 boy önden birinciliği alır aşktır. karşılıksız aşkın da ayrı bir melankoliliği var, insanın kendi canını acıtması gibi bir şey.
    ... bywolf
  7. 7.
    bitmiş bir aşk, eğer gerçekten bitmediyse öldürür. karşılıksız aşk, karşılığını bulana kadar yaşatır, sonra o da öldürür.
    1 ... yolumunustu
  8. 8.
    birinde umut saklıdır diğerinde pişmanlik. ikisi de hüzün dolu. ama karşılıksız aşkı tercih ederdim en azından kirlenmeden tertemiz kalıyor.
    1 ... bravoconi
  9. 9.
    Bitmis ask saygisizligi getirir. Eger ask bittiyse yakin kalinmamalidir. Gormemeli konusulmamalidir. iyi hatirlamak istiyorsaniz görusmeyin. Bittigini bildiginiz halde zorlamayin.
    ... gizmur