bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    Herkesin en az bir defa yaşadığı sorundur.

Karşı cinsten birisiyle tokalaşırken "sadece el sıkışsak çok mu samimiyetsiz olur, yanak dokundursak çok mu samimi olur..." Gibi düşünceler herkesin aklından geçer.

Yiğidolar gibi şakak kemiği tokalaştırmayı tercih ediyorum.
    5 ... garu
  2. 2.
    ben genellikle sarılıyorum.
    7 -1 ... der ingenieur
  3. 3.
    bir kadın olarak sıkça rastladığım sıkıntıdır. benim nazarımda bir erkek tokalaşmak için kadına elini uzatmaz. yani en azından nezaketen. önce ilk hamleyi kadın yapmalı. bu zaten kadının rahatsızlık duymayacağını anlatış şeklidir. şey gibi aynı bir çift beraber bir mekanda yemek yerken garsonu erkeğin çağırmasının daha münasip oluşu gibi. bu da bana kalırsa öyle bir şey. ha erkek elini uzattığı için rahatsız olur muyum hayır ama sonuçta erkeğin bu şekilde hareket etmesi benim rahatsız olabileceğimi düşünecek kadar ince oluşunu gösterir.
    7 -4 ... guzelbircadi
  4. 4.
    Erkeğin elini uzatmaması bir nezaket kuralıdır. Kadın hamle yapmıyorsa sözle selam vererek oturur. Eğer ilk defa görüyorsa el sıkmadan fazlası gereksiz samimiyete girer.
    2 -1 ... sevgili kaptan
  5. 5.
    sevdiğim ve az da olsa samimiyetimin olduğu bağyanlara uzun süredir görüşmüyorsam sarılırım, eğer kısa vadede görüşmediysem yanak dokundururum; samimiyetim olmayanlarla da el sıkışırım.
    ... tutunacak dal arayan adam
  6. 6.
    O olmuyo o. Bide yanaktan öpme meselesi var ya bi gün biriyle öpüşücem diye çok korkuyorum.
    ... soimwither
  7. 7.
    kadın elini uzatmadan erkeğin uzatması terbiyesizlik olur. En temizi kafa ve göz selamıdır bana göre. Ha erkek uzatmışsa da yapacak bir şey yok. kadın da elini uzatır memnuniyetsiz bir şekilde tokalaşır.

Edit: ve bir kadın ona doğru gelen erkekle tokalaşmak için oturduğu yerden kalkmaz. Erkek o tarafa gelince hafif ayağa kalkar ve tokalaşır.
    2 -1 ... eyra
  8. 8.
    hayvan gibi şi yapmam.
    o el uzatirsa uzatirim.
    bankaci hanimlar bu iste cok iyi insani tedirgin etmez kendileri uzatir.
    1 ... siyah kirmizi
  9. 9.
    sorunsal olmayan durumdur erkek kadına nezaketen elini uzatmaz kadın uzatıyorsa tokalaşılır.
    6 -1 ... tsigalko stavridakis
  10. 10.
    Acikcasi ben kiz-erkek fark etmeksizin "aaa merhaba hosgeldin" deyip, sariliyorum. Resmiysem zaten resmi bir sekilde tokalasip "merhaba merhaba". Baska ne olacakti ki?

Yasamadigimdir.
    2 ... when i was a child