1. .
  yıllar evvel lig maçlarının cine5 ten gösterildiği dönemlerde, gs-fb maçı vardı dolayısıyla cine5 gösteriyordur maçı..cine5 olmayan evdeki çocuğun camdan dışarı bakmasıyla karşı apartmandan gelen yeşil ışığı görmesi bir olur.biraz dikkatli bakınca tv olduğu anlaşılır..o da nesi? karşı apartmandaki komşu maçı izliyor..hemen içeriden dürbün alınır, odanın ışığı kapatılır, maçın ilk yarısı izlenir sonra kolan kop nedeniyle (bkz: dürbünü yarım saat boyunca sabit tutmaya çalışmak) "amaan bi tane maç için bu kadar yorulmaya değer mi?" denir ve dürbün yerine götürülür yatağa uzanılır, radyo açılır, bi yandan dinleyip bi yandan bişeyler tıkınılır..
  1 ... atan alir spor
 2. .
  karşı apartmandan film, yarışma programı, reklamlar, gece yarısı nba maçı izlemeye kadar varabilecek durum. (bkz: digiturk)
  1 ... devedikeni
 3. .
  otobüste yandakinin gazetesini okumak eyleminin bir farklı modeli
  ... tereyagliiskender
 4. .
  dikkatli olunması gereken riskli bir harekettir. karşı apartman sakini evinde uygunsuz bir vaziyetteyse, dürbünlü kişinin dayak yemesi pek bir mümkündür.
  ... arabaciarabayatasget
 5. .
  filmin en heyecanlı yerinde komşunun içeriye sinek giriyor diye perdeyi çeker ve sizin o vaktinizin boşa geçtiğini anlarsınız...
  ... asosyalistik